Wiadukty w zgodzie z otoczeniem. Projekt w Warwickshire

Wiadukty w zgodzie z otoczeniem. Projekt w Warwickshire

Projekt wiaduktów w Warwickshire, zdj. Weston Williamson + Partners

Weston Williamson + Partners prezentuje projekt nowoczesnych, smukłych wiaduktów w Warwickshire, stworzonych specjalnie dla kolei High Speed Two. Teren wokół obiektów zostanie zmieniony w wysokiej jakości zieloną przestrzeń publiczną.

Wiadukty, które zostaną zbudowane w pobliżu wioski Water Orton, zostały opracowane dla odcinka kolei, biegnącego na zachód w kierunku Birmingham, a następnie na północ w kierunku Crewe. Ideą projektu studia Weston Williamson + Partners było stworzenie obiektów o takiej strukturze, która nie zaburzy estetycznej harmonii okolicznych terenów wiejskich, dlatego też wiadukty zaproponowane przez projektantów mają niezwykle delikatną i smukłą formę.

Projekt wiaduktów w Warwickshire, zdj. Weston Williamson + Partners

 

Pomiędzy filarami wspierającymi konstrukcję przewidziano duże rozpiętości. Powstałe tereny stworzą zieloną przestrzeń publiczną, która będzie doskonałym miejscem do relaksu i spotkań towarzyskich. W ramach projektu powstaną ogródki działkowe oraz współdzielony przez społeczność sad.

Projekt wiaduktów w Warwickshire, zdj. Weston Williamson + Partners

 

„Nasze podejście do Water Orton opiera się na kreowaniu takich konstrukcji, które pozostają w ciągłym dialogu z krajobrazem, częściowo będąc zasłonięte przez bujną roślinność, w innych miejscach natomiast tworząc obszerne, piękne polany” – mówi Nick McGough, projektant wchodzący w skład zespołu Williamson + Partners. „Zespół ciężko pracował, aby dojść to tak eleganckiej, wąskiej i smukłej rzeźby konstrukcji” – dodaje.

Projekt Weston Williamson + Partners został opracowany w ścisłej współpracy z najlepszymi architektami krajobrazu oraz inżynierami z firm HS2 i Systra.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.