Wielka kula w Londynie. MSG Sphere

Wielka kula w Londynie. MSG Sphere

MSG Sphere, zdj. Populous

Studio architektoniczne Populous zdobyło zgodę na budowę areny MSG Sphere, która po ukończeniu zyska miano największego obiektu tego typu w Londynie. Oryginalna, okrągła konstrukcja stanie we wschodnim Londynie, w pobliżu Parku Olimpijskiego.

Komitet planowania London Legacy Development Corporation zatwierdził projekt MSG Sphere – kulistej hali, w której organizowane będą wydarzenia kulturalne i sportowe. Projekt, za który odpowiada studio Populous, zostanie zrealizowany pomimo wielu głosów sprzeciwu, które docierały do władz Londynu. „Po dokładnym rozważeniu sprawy niezależny Komitet ds. Planowania zatwierdził udzielenie pełnego pozwolenia na budowę dla MSG Sphere, z zastrzeżeniem, że projekt musi spełnić określone warunków” – możemy przeczytać w wydanym oświadczeniu.

MSG Sphere, zdj. Populous

 

Wyjątkowy budynek pomieści aż 21 500 widzów, oferując tym samym 17 566 samych miejsc siedzących. Oprócz głównej hali w obiekcie znajdą się restauracje, kawiarnie i klub członkowski. Wewnętrzne ściany konstrukcji zostaną pokryte powierzchnią LED, która może być wykorzystana do transmitowania wydarzeń e-sportowych. „MSG Sphere London może być wykorzystywana również do wydarzeń takich jak e-sport; Widzowie będą mogli brać udział w zawodach i komunikować się ze sobą” – mówi zarząd MSG Sphere.

MSG Sphere, zdj. Populous

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.