BDA SARP. Konkurs
Otwarto zapisy do konkursu na Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną BDA-SARP organizowany wspólnie przez Bund Deutscher Architektinnen und Architekten BDA i Stowarzyszenie Architektów Polskich.
Inwestorzy i architekci starają się odpowiadać na wymagania i potrzeby swoich potencjalnych klientów. Coraz więcej z nich, posiadając odpowiednie środki finansowe, zamiast na budowę samodzielnego domu, woli zdecydować się na zamieszkanie na bezpiecznym osiedlu na obrzeżach dużego miasta. Właśnie dla takich osób powstaje inwestycja Lipova Living w Konstancinie – Jeziornej. Za projekt luksusowych willi odpowiada studio 81.waw.pl.
Luksusowe wille w Konstancinie wydają się być prawdziwym spełnieniem dla tych, którzy stawiają na wysoki standard życia. Miejscowość położona jest w aglomeracji warszawskiej - znajduje się w odległości 20 km od centrum stolicy. Oczywiście, to tylko jedna z wielu zalet! Opisywana okolica cieszy się ogromnym zainteresowaniem osób zamożnych, gwiazd znanych z okładek czasopism czy też polityków. Warto wiedzieć, że regularnie pojawiają się tutaj nowe inwestycje, co ułatwia wybór wymarzonego domu” – możemy przeczytać o powstającym osiedlu na stronie dewelopera, firmy Ibero Inwest.
W skład inwestycji wejdzie 11 domów o powierzchni ok. 300 metrów kwadratowych. Architekci zadbali o to, aby zarówno budynki, jak ich otoczenie, tchnęły nowoczesnością, harmonią i prostotą, pozwalając mieszkańcom na wypoczynek w otoczeniu zieleni i dobrej architektury. Do wyboru nabywcy będą mieli zarówno domy dwulokalowe, zbudowane na planie kwadratu, jak i jednorodzinne, na planie litery L. „Domy dwulokalowe mimo swoich gabarytów, są lekkie w formie poprzez zastosowanie nadwieszeń, które dodatkowo są poprzesuwane względem siebie, tworząc dzięki temu różne strefy do korzystania na zewnątrz” – dodaje Anna Paszkowska‑Grudziąż z pracowni 81.WAW.PL.
Otwarto zapisy do konkursu na Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną BDA-SARP organizowany wspólnie przez Bund Deutscher Architektinnen und Architekten BDA i Stowarzyszenie Architektów Polskich.
Odkąd człowiek zaczął odkrywać tajemnice świata i szukać rozwiązań codziennych trudności, trwa era rozwoju, zmieniająca panujący od wieków scenariusz relacji środowiska naturalnego i człowieka. Przez to, że jako społeczeństwo odseparowaliśmy się od natury, działa na niekorzyść obu stron – nieświadomi tego, jak ważne jest dbanie o planetę, niszczymy ją, i sami tracimy wiele pozytywów płynących z kontaktu z florą oraz fauną.
Najnowszy projekt OMA, Prestige Liberty Towers, prowadzony przez architektów Iyada Alsakę, Adrianne Fisher i Waela Sleimana, powstanie już niebawem w Bombaju w Indiach. Oczekuje się, że kompleks wież, który stanie na dawnym terenie poprzemysłowym, zostanie ukończony w 2025 roku.
Medal Fundacji Thomasa Jeffersona w kategorii architektury został przyznany architektowi i urbaniście Francisowi Kéré. Odznaczenie przyznali Fundacja Thomasa Jeffersona w Monticello i Uniwersytet w Wirginii. Jury uzasadniło swój wybór, wskazując na takie cechy projektów architekta jak trwałość materiału i wspólnota, która łączy twórców.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.