Wrocław dla pszczół. Konkurs na projekt miejskiego ula

Wrocław dla pszczół. Konkurs na projekt miejskiego ula

Dworzec Główny we Wrocławiu, źródło: Wikimedia Commons

Galeria BWA znajdująca się w budynku Dworca Głównego we Wrocławiu we współpracy z PKP S.A ogłasza konkurs na projekt ula w centrum miasta.

Pociąg do ekologii

Projektanci, którzy zdecydują się stanąć do rywalizacji, mają przed sobą nie lada wyzwanie. Wizja miejskiego ula ma nie tylko cieszyć oko jako małe dzieło sztuki, ale również zapewniać jego przyszłym mieszkańcom optymalne warunki do życia. Szczegółowe wytyczne zostały opracowane przez ekspertów od pszczelego życia – apiologów, przy uwzględnieniu warunków klimatycznych tej części kraju, stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz obecnych w pobliżu roślin. Tych jednak nie będzie trzeba szukać daleko - wybrany przez jury projekt stanie na zielonych tarasach zabytkowego Dworca Głownego, które zostały obsadzone kwiatami miododajnymi.

„Pszczoły to bardzo istotny element ekosystemu. Ponad 80% gatunków roślin rozmnaża się dzięki pracy tych owadów. Niestety w produkcji żywności ciągle używamy substancji i procesów, które szkodzą pszczołom. To głównie pestycydy i herbicydy. Nim zmienimy ten stan rzeczy, miasto ma szansę stać się przystankiem i sanatorium dla pszczół. Niezwykle modnym trendem na świecie jest tworzenie pasiek w miejskich terenach zielonych, parkach, ogródkach działkowych, nieużytkach, a także na dachach budynków” – możemy przeczytać na stronie internetowej galerii BWA.

Konkurs-na-projekt-ula-plakat
projekt: Mateusz Zieleniewski

 

Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 5 tysięcy złotych. Projekty można zgłaszać do 29 listopada 2019.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.