SKYRISE 2022
Przed młodymi projektantami stoi kolejna szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród i uznanie w świecie architektury. Konkurs SKYRISE 2022 zbierze projekty nowoczesnych i oryginalnych wieżowców.
Dziennik The Guardian podaje, że brytyjski sąd zadecydował o wstrzymaniu budowy Centrum Pamięci i Nauki o Holokauście, zaprojektowanego przez studia architektoniczne Adjaye Associates, Ron Arad Architects i Gustafson Porter + Bowman.
Decyzja została podjęta po apelu byłego arcybiskupa Canterbury Rowana Williamsa, lokalnych grup społecznych, w tym społeczności żydowskiej, a także grupy ocalałych z Holokaustu, którzy jednogłośnie stwierdzili, że projekt powstać ma w niewłaściwym miejscu.
Miejsce, w którym miał stanąć pomnik, to Victoria Tower Gardens. Jak się okazało propozycja Adjaye Associates narusza prawo, które zakazuje nadawanie tej przestrzeni jakiegokolwiek znaczenia ideologicznego, gdyż ma być ona miejscem dla wszystkich.
Projekt budowy Centrum Pamięci i Nauki o Holokauście został opracowany w 2017 roku, został jednak wstrzymany przez sprzeciw opinii publicznej – londyńczycy obawiali się utraty zieleni w mieście. Poprawiony projekt został przedstawiony opinii publicznej w 2019 roku, zaś w połowie 2021 został zaakceptowany przez instytucje rządowe. Budowa projektu miała rozpocząć się w tym roku i zakończyć w 2025 roku.
Przed młodymi projektantami stoi kolejna szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród i uznanie w świecie architektury. Konkurs SKYRISE 2022 zbierze projekty nowoczesnych i oryginalnych wieżowców.
Francuska firma medialna Le Monde Group, właściciel jednego z najpoczytniejszych francuskich czasopism, otworzyła nową siedzibę główną. Monumentalny budynek o nowoczesnym charakterze stanął w 13. dzielnicy Paryża. W nowej siedzibie swoje miejsce znajdzie aż sześć redakcji, a co za tym idzie, niemal 1600 pracowników – dziennikarzy, wydawców i pracowników biurowych.
Wieża ma być najwęższym budynkiem na świecie. Za projekt odpowiedzialni są architekci z biura SHoP Architects.
Architekt to zawód, który umożliwia podjęcie pracy na terenie całej Europy. Jak warto podkreślić – często bardzo dobrze płatnej pracy. Tymczasem w kraju jest to zawód uważany za prestiżowy, ale często nie idą za tym wysokie zarobki czy status społeczny. Decyduje o tym m.in. przesycenie rynku, na którym jest bardzo wielu dobrych specjalistów oraz jeszcze więcej kandydatów do tego miana. Czy warto wyjechać za granicę, będąc architektem i na jakie zarobki można liczyć?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.