Wyspa Volleback. Projekt BIG w Kanadzie

Wyspa Volleback. Projekt BIG w Kanadzie

zdj. BIG

Studio BIG nawiązało współpracę z eksperymentalną marką odzieżową Vollebak, aby stworzyć projekt samowystarczalnej wyspy w Nowej Szkocji w Kanadzie. 11-hektarowa wyspa Vollebak pomieści kilka pawilonów zbudowanych z naturalnych materiałów, takich jak wodorosty, hempcrete i beton wydrukowany w 3D. Wszystkie budynki będą zasilane energią neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. 

Wyspa, położona w porcie Jeddore, zostanie wystawiona na aukcję za pośrednictwem Sotheby's Concierge Auctions, która rozpocznie się 8 czerwca. Licytanci będą walczyć o szansę na posiadanie wyspy i uzyskanie wyłącznych praw do wizji projektu, w tym pozwolenia na budowę dla tych projektów.

zdj. BIG

Na wyspie Vollebak znajdzie się Earth House, struktura o powierzchni 597 metrów kwadratowych, składająca się z dziewięciu połączonych ze sobą budynków, oraz Wood House, konstrukcja o powierzchni 88 metrów kwadratowych. Połączenie morskiej energii wiatrowej, energii geotermalnej i słonecznej będzie zasilać konstrukcje na wyspie, a nadwyżka energii będzie magazynowana w ścianach energetycznych Tesli. Dzięki temu wszystkie potrzeby energetyczne wyspy mogą być zaspokojone w sposób neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.

zdj. BIG

 

Earth House jest pomyślany jako skupisko budynków przypominających wioskę, wznoszących się łagodnie z ziemi na środku wyspy. Przepuszczalny układ ma zachęcać do socjalizacji i pozwalać naturze przeplatać się z architekturą. Każdy budynek reprezentuje inny fragment natury odzwierciedlony w zastosowanym dominującym materiale. Część dzienna i jadalna, główne miejsca spotkań na wyspie do spożywania posiłków i relaksu, są wykonane z odpornej na warunki atmosferyczne i izolującej strzechy. Sypialnie zostały stworzone z ognioodpornego betonu konopnego, betonu wydrukowanego w 3D i naturalnych głazów. Uzupełniając Earth House, Wood House będzie zawierał samodzielną rezydencję z dwiema sypialniami i dwiema łazienkami, wykonaną w całości z drewna z wyspy. 

zdj. BIG

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.