Studio BIG nawiązało współpracę z eksperymentalną marką odzieżową Vollebak, aby stworzyć projekt samowystarczalnej wyspy w Nowej Szkocji w Kanadzie. 11-hektarowa wyspa Vollebak pomieści kilka pawilonów zbudowanych z naturalnych materiałów, takich jak wodorosty, hempcrete i beton wydrukowany w 3D. Wszystkie budynki będą zasilane energią neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.
Wyspa, położona w porcie Jeddore, zostanie wystawiona na aukcję za pośrednictwem Sotheby's Concierge Auctions, która rozpocznie się 8 czerwca. Licytanci będą walczyć o szansę na posiadanie wyspy i uzyskanie wyłącznych praw do wizji projektu, w tym pozwolenia na budowę dla tych projektów.
zdj. BIG
Na wyspie Vollebak znajdzie się Earth House, struktura o powierzchni 597 metrów kwadratowych, składająca się z dziewięciu połączonych ze sobą budynków, oraz Wood House, konstrukcja o powierzchni 88 metrów kwadratowych. Połączenie morskiej energii wiatrowej, energii geotermalnej i słonecznej będzie zasilać konstrukcje na wyspie, a nadwyżka energii będzie magazynowana w ścianach energetycznych Tesli. Dzięki temu wszystkie potrzeby energetyczne wyspy mogą być zaspokojone w sposób neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.
zdj. BIG
Earth House jest pomyślany jako skupisko budynków przypominających wioskę, wznoszących się łagodnie z ziemi na środku wyspy. Przepuszczalny układ ma zachęcać do socjalizacji i pozwalać naturze przeplatać się z architekturą. Każdy budynek reprezentuje inny fragment natury odzwierciedlony w zastosowanym dominującym materiale. Część dzienna i jadalna, główne miejsca spotkań na wyspie do spożywania posiłków i relaksu, są wykonane z odpornej na warunki atmosferyczne i izolującej strzechy. Sypialnie zostały stworzone z ognioodpornego betonu konopnego, betonu wydrukowanego w 3D i naturalnych głazów. Uzupełniając Earth House, Wood House będzie zawierał samodzielną rezydencję z dwiema sypialniami i dwiema łazienkami, wykonaną w całości z drewna z wyspy.
Uniwersytet w Indianie otworzył obiekt Eskenazi School of Art, Architecture + Design, który powstał według niedawno odkrytego projektu wybitnego architekta Miesa van der Rohe. Realizacja projektu z 1952 roku została powierzona nowojorskiej firmie Thomas Phifer and Partners. Architekci wprowadzili do niego kilka zmian, aby dopasować budynek do współczesnych przepisów budowlanych i funkcji, którą będzie pełnił na kampusie uniwersyteckim.
Jak piszą organizatorzy konkursu, co 2 sekundy jedna osoba na świecie jest zmuszona opuścić swój kraj z powodu konfliktów zbrojnych lub ze strachu przed prześladowanie. Większość uchodźców z krajów Azji szuka schronienia w Europie, która i bez tego doświadcza od kilku lat nasilającego się kryzysu mieszkaniowego. Organizatorzy konkursu Shifting Horizons poszukują pomysłów na tymczasowe domy modułowe stworzone specjalnie dla uchodźców.
Firma Ennead Architects opublikowała plany nowego centrum nauk przyrodniczych, technologii i medycyny w Jersey City. Nowy kompleks, nazwany The Cove, zaoferuje między innymi przestrzenie badawcze dla zajmujących się naukami ścisłymi podmiotów akademickich i komercyjnych.
Firma Snøhetta ujawniła swój pierwszy projekt w Hongkongu: Airside, budynek wielofunkcyjny o łącznej powierzchni 176 000 metrów kwadratowych. Inwestycja lokalizowana w centrum dawnego lotniska Kai Tak, która została zlecona przez firmę Nan Fung Group, obejmuje 200-metrową wieżę, efektownie połączoną z cokołem.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.