Jedno z najbardziej rozpoznawalnych studiów architektonicznych na świecie, Zaha Hadid Architects zaprezentowało plany przebudowy portu Huanggang w Shenzen w Chinach. Shenzhen, które jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Chinach, zyska dzięki przebudowie nowe, interesujące przestrzenie do nauki, pracy i rekreacji.
W swoim projekcie studio Zaha Hadid proponuje praktyczne rozwiązania dla rozwoju branż takich jak mikroelektronika, robotyka i nauki medyczne. Architekci wierzą, że ich wizja Huanggang uczyni port jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla naukowców i przedsiębiorców. Plan zakłada gruntowną przebudowę samego portu, a także utworzenie obszernego centrum innowacji w miejscu, w którym obecnie znajdują się puste, nieużywane działki. Jak mówią twórcy planu, nowe centrum „składa się z ośrodków naukowo-badawczych i laboratoriów, a także centrum konferencyjnego, w którym organizowane będą wykłady, prelekcje i wydarzenia promujące wymianę pomysłów i współpracę”.
Miejscami kluczowymi dla nowego plany są dwa publiczne place, które okalać będą budynki różnego zastosowania. Na północno-wschodnim krańcu planu znajdzie się część mieszkalna. W jej pobliżu przewidziano szkoły, obiekty rekreacyjne i sportowe oraz budynki handlowe i gastronomiczne. Architekci zadbali o to, by mieszkańcy i pracownicy Huanggang Port Area mogli pracować i żyć w sprzyjającym im otoczeniu, dlatego każdy zespół budynków będzie sąsiadował z obszernym pasem zieleni.
Zapisz się na kartach historii polskiego projektowania i weź udział w konkursie na projekt wystawy w Pawilonie Polskim podczas największego święta designu - Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji!
Platforma Bee Breeders zaprasza do udziału w konkursie Caramel Shore Traveller Rooms, którego przedmiotem jest projekt niewielkich domków turystycznych w Łotwie.
Studio architektoniczne MVRDV opublikowało projekt nowej siedziby firmy Gazprom Neft w Sankt Petersburgu. Propozycja holenderskich architektów – choć wykonana na zamówienie firmy odpowiedzialnej za emisję ogromnych ilości dwutlenku węgla – bazuje na idei zrównoważonego budownictwa i jest w pełni przyjazna środowisku.
Dom zaprojektowany przez biuro Pracownia Architektury Głowacki znajduje się w przedwojennej dzielnicy Wrocławia, wśród willi i domów sprzed blisko 80 lat. Ten wyjątkowy budynek został zaprojektowany tak, by zapewnić prywatnym inwestorom komfort własnej przestrzeni na niewielkiej parceli będącej częścią gęsto tkanej zabudowy miejskiej.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.