Zaha Hadid Architects dla portu Hunaggang

Zaha Hadid Architects dla portu Hunaggang

Huanggang Port Area, zdj. ZHA

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych studiów architektonicznych na świecie, Zaha Hadid Architects zaprezentowało plany przebudowy portu Huanggang w Shenzen w Chinach. Shenzhen, które jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Chinach, zyska dzięki przebudowie nowe, interesujące przestrzenie do nauki, pracy i rekreacji.

W swoim projekcie studio Zaha Hadid proponuje praktyczne rozwiązania dla rozwoju branż takich jak mikroelektronika, robotyka i nauki medyczne. Architekci wierzą, że ich wizja Huanggang uczyni port jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla naukowców i przedsiębiorców. Plan zakłada gruntowną przebudowę samego portu, a także utworzenie obszernego centrum innowacji w miejscu, w którym obecnie znajdują się puste, nieużywane działki. Jak mówią twórcy planu, nowe centrum „składa się z ośrodków naukowo-badawczych i laboratoriów, a także centrum konferencyjnego, w którym organizowane będą wykłady, prelekcje i wydarzenia promujące wymianę pomysłów i współpracę”.

Huanggang Port Area, zdj. ZHA

 

Miejscami kluczowymi dla nowego plany są dwa publiczne place, które okalać będą budynki różnego zastosowania. Na północno-wschodnim krańcu planu znajdzie się część mieszkalna. W jej pobliżu przewidziano szkoły, obiekty rekreacyjne i sportowe oraz budynki handlowe i gastronomiczne. Architekci zadbali o to, by mieszkańcy i pracownicy Huanggang Port Area mogli pracować i żyć w sprzyjającym im otoczeniu, dlatego każdy zespół budynków będzie sąsiadował z obszernym pasem zieleni.

Huanggang Port Area, zdj. ZHA

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.