Platforma Bee Breeders zaprasza do udziału w konkursie Caramel Shore Traveller Rooms, którego przedmiotem jest projekt niewielkich domków turystycznych w Łotwie.
Agroturystyka przeżywa obecnie renesans. Podróżnicy szukają ucieczki od coraz bardziej zaludnionych miast, odpoczynku od zgiełku i pośpiechu oraz bezpieczeństwa w dobie pandemii, które – w przeciwieństwie do dużych miejscowości turystycznych – zapewniają niewielkie wsie i osady. Dla wielu podróżujących istotny jest też kontakt z naturą oraz poznawanie lokalnych społeczności i wspieranie ich inicjatyw.
W ostatnich latach na popularności wśród podróżników zyskała Łotwa. Turystów przyciąga do niej bujna natura i spokojnie toczące się życie. Przedmiotem konkursu Caramel Shore Traveller Rooms jest projekt niewielkich domków letniskowych, które staną w łotewskim mieście Skrunda, na złocistym, piaszczystym brzegu rzeki Venta.
Organizatorzy konkursu nie gwarantują tego, że zwycięski projekt zostanie zrealizowany, zaznaczają jednak, że będzie taka możliwość. Jury będzie zwracać uwagę na kreatywność projektantów, a także na to, czy w swoim projekcie wzięli pod uwagę dobro środowiska.
Foster + Partners zaprezentowało projekt nowej winiarni dla Bodegas Faustino, jednego z najbardziej uznanych producentów wina w Hiszpanii. Zaprojektowana przez studio brytyjskiej pracowni budowla ma stanąć na wzgórzu w La Rioja, otoczeniu rozległych winnic. Winiarnia ma zostać zbudowana w pobliżu istniejącego budynku produkcyjnego, który zostanie przekształcony w centrum wystawowe, oferujące wizytującym różnorodne atrakcje.
Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prezentuje konkurs na projekt wnętrza, który odbędzie się w ramach VII Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz.
Wyzwaniem, przed którym staną uczestnicy konkursu polega na stworzeniu projektu centrum nauki, które będzie działać jako instytut naukowo-badawczy. Materiałem, który ma dominować w projekcie jest bambus.
Kilka dni temu odbyło się oficjalne otwarcie ukończonego niedawno mostu Ponte Morandi w Genui we Włoszech. Po tym jak most niespodziewanie zerwał się w roku 2018, w skutek czego życie straciły 43 osoby, włoski architekt Renzo Piano zaproponował, że podaruje miastu nowy most swojego projektu. Już od dziś samochody mogą poruszać się po nowym moście.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.