Biuro architektoniczne Zaha Hadid Architects przedstawiło ofertę przetargową pawilonów na Odesa Expo 2030, pierwszego międzynarodowego Expo, które odbędzie się w Europie Wschodniej. Pawilony zostały zaprojektowane tak, aby łączyły idee zrównoważonego rozwoju i podtrzymywały tradycje architektoniczne i kulturowe tej części Europy.
Pawilony są skonfigurowane tak, aby po zamknięciu Expo zostały przekształcone w pierwsze centrum targowe na Ukrainie, podczas gdy pawilony narodowe różnych krajów mają zostać rozebrane i ponownie rozmieszczone po całej Ukrainie, pełniąc rolę budynków użyteczności publicznej.
Teren Expo 2030 znajduje się w pobliżu centrum miasta. Takie położenie pozwala na łatwy dojazd i integrację wydarzenia z infrastrukturą komunikacyjną miasta, społecznością i życiem kulturalnym Odessy. Pawilony narodowe znajdują się na południe od bulwaru, a nowy nadmorski eko-park zajmuje stronę północną terenu. Na obu końcach bulwaru zlokalizowane są obiekty usługowe, logistyczne i noclegowe.
Główną cechą planu generalnego zaprojektowanego przez Zaha Hadid Architects jest indywidualne podejście do projektowania pawilonów narodowych. Odesa Expo 2030 zaoferuje uczestniczącym krajom wybór zestawu gotowych części do budowy każdego pawilonu. Ten modułowy system zapewni uczestnikom wiele opcji projektowania, które będą wykorzystywać praktyczne, kreatywne i przyjazne dla zwiedzających zasady, tak aby każdy kraj mógł indywidualnie zinterpretować temat Expo 2030. Cyfrowe narzędzie konfiguracyjne pomoże uczestniczącym krajom w wyborze i połączeniu elementów ich pawilonu, dostosowaniu projektu do uwarunkowań i uzupełnieniu go o architektoniczne detale.
W dzisiejszych czasach trudno i niedrogie mieszkanie w atrakcyjnym miejscu. Konkurs Milan Affordable Housing ma na celu zebranie najlepszych projektów niedrogich mieszkań w mieście, w którym ceny nieruchomości są niezwykle wysokie.
W Mediolanie, w dzielnicy Parco Lambro, powstanie oryginalny projekt autorstwa praktyki Kengo Kuma & Associates. Budynek, zlecony przez firmę Europa Risorse, przez twórców określany jest jako biurowiec przyszłości, który zapewni przebywającym w nim pracownikom pełen komfort pracy, dbając o ich zdrowie i samopoczucie. Powstający biurowiec nazwano roboczo „Welcome, feeling at work”.
Narodowe Muzeum Techniki poszukuje projektu! Ogłoszono konkurs na koncepcję plastyczno-przestrzenną eskpozycji dla Muzeum. Zwycięzca pierwszej nagrody otrzyma nagrodę pieniężną oraz zaproszenie do negocjacji w celu udzielenia zamówienia z wolnej ręki według sporządzonego przez siebie projektu.
Firmy 3XN i IttenBrechbühl zostały wybrane do zaprojektowania budynku Tilia Tower w Lozannie w Szwajcarii, 85-metrowego drewnianego budynku o mieszanym przeznaczeniu. W wieży znajdą się między innymi apartamenty, sklepy i hotel. Projekt obejmuje również rewitalizację obszarów przylegających do budynku. Projekt stworzono dla formy Insula SA należącej do grupy Realstone.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.