Zaprojektuj Miejski Park Rodzinny w Redzie

Zaprojektuj Miejski Park Rodzinny w Redzie

Ratusz w Redzie, Autorstwa MOs810 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72167973

Miasto Reda zaprasza architektów i urbanistów do udziału w konkursie na projekt rewitalizacji Miejskiego Parku Rodzinnego z tężnią oraz wodnym placem zabaw w Redzie.

Władze miasta Reda zadecydowały o wzbogaceniu pejzażu miejskiego o nową jakość. Istniejący już Miejski Park Rodzinny zostanie przebudowany i zrewitalizowany, aby zaoferować mieszkańcom i turystom dodatkowe atrakcje.

„Celem Konkursu jest uzyskanie najkorzystniejszej, pod względem funkcjonalnym i przestrzennym, koncepcji architektonicznej dla terenu objętego Konkursem. Zamawiający oczekuje nowoczesnych rozwiązań funkcjonalnych oraz architektonicznych, uwzględniających atrakcyjny przyrodniczo charakter otoczenia, a także uwarunkowania ekologiczne i ekonomiczne również na etapie użytkowania. Przedstawiona koncepcja powinna pokazać rozwiązania nowoczesne, przyszłościowe, ale jednocześnie realne do realizacji. Jednym z założeń konkursowych jest uzyskanie przestrzeni przyjaznej dla wszystkich użytkowników i wprowadzenie bogatej , różnorodnej funkcji rekreacyjnej, która ją uatrakcyjni. Złożone przez Uczestników prace konkursowe zostaną ocenione przez niezależny, profesjonalny Sąd konkursowy, który wyłoni najlepsze prace i postanowi o przyznaniu nagród” – czytamy w regulaminie konkursu.

Nadesłane do konkursu prace muszą być anonimowe. Na realizację projektu przewidziane są fundusze w wysokości 9 mln. PLN. Zwycięzca konkursu będzie miał możliwość zrealizowania swojego projektu. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie mija 18 listopada 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.