Praca cyfrowa. Design może wspierać pracę w trybie home office

Praca cyfrowa. Design może wspierać pracę w trybie home office

Domowe biuro - nowoczesne wnętrze, z dużymi oknami, czy skromny kącik z wygodnym fotelem? Jak podejść do urządzenia miejsca do pracy zdalnej w mieszkaniu? Przekonaj się, jak otaczający Cię styl i akcesoria wpływają na Twoją pracę i jej skuteczność!

Efektywna praca zdalna to dla wielu osób wciąż prawdziwe wyzwanie. Wymaga niesamowitej samodyscypliny, doskonałej umiejętności zarządzania własnym czasem, a także skupienia i koncentracji. W jaki sposób home office wpływa na jakość pracy? Czy domowe biuro wymaga wydzielonej strefy? Jak powinno wyglądać idealne miejsce do pracy zdalnej? Sprawdź jak poprawić swoją efektywność!

Salon czy domowy gabinet — gdzie lepiej się pracuje?


Praca z domu, choć wygodna może być bardzo trudna. Domagający się atencji zwierzak, bawiące się w innym pokoju dzieci, hałasy zza ściany i wiele innych rozpraszających bodźców wpływa negatywnie na produktywność. Aby zadbać o jak najlepsze warunki, konieczne jest wydzielone miejsce do pracy zdalnej, a najlepiej przerobienie wolnego pokoju na gabinet do pracy zdalnej.

Wyizolowana przestrzeń wyposażona w wygodne biurko, meble na dokumenty, czy rozbudzające kreatywność dekoracje podniesie jakość pracy i pozwoli skupić całą uwagę tylko na niej. Problemem może okazać się współdzielenie mieszkania np. z lokatorami lub małżonkiem, których codzienne aktywności będą kolidować z obowiązkami biurowymi. Najlepszym i najwygodniejszym dla każdej osoby rozwiązaniem będzie zaaranżowanie na domowe biuro wolnego pokoju, wyposażonego w drzwi. Izolacja pozwoli odciąć się od codziennego rytmu domu, a po godzinach pozwoli zostawić pracę za zamkniętymi drzwiami.

Jak urządzić domowe biuro do pracy home office?


Podczas aranżowania gabinetu do pracy w domu liczy się przede wszystkim kreatywności i osobiste preferencje. Biuro powinno stanowić bezpieczną przestrzeń dedykowaną potrzebom pracującej w nim osoby. Wszystkie elementy ozdobne, czy detale w postaci designu mebli muszą być atrakcyjne wizualnie i budzić pozytywne skojarzenia. Warto jednak nie przesadzać z ozdobami, ponieważ ich nadmierna ilość również może odwracać uwagę od pracy.


Istotna jest także kolorystyka. Doskonale sprawdzą się neutralne, wyciszające kolory jak biel, szarości i beże, przełamane pobudzającym kreatywność niebieskim czy odprężającą zielenią. Home office warto wzbogacić również o rośliny. Działają kojąco, uspokajają, a także poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu.

5 rzeczy, o których musisz pamiętać, projektując miejsce do pracy zdalnej


Podczas projektowania domowego biura niezwykle istotne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Jeśli gabinet nie zapewnia zbyt wiele światła dziennego, niezbędne będzie wzmocnienie go odpowiednimi lampami. Doskonale sprawdzi się duża lampa sufitowa znajdująca się tuż nad biurkiem lub innym miejscem służącym do pracy oraz mała wspomagająca lampka znajdująca się na biurku, lub blacie.


Home office musi również zostać wyposażone w wygodne biurko o odpowiedniej wysokości i szerokości, a także idealnie dopasowane do niego krzesło. Ból szyi i kręgosłupa spowodowany niedostosowanymi do pracy meblami to najczęstszy powód obniżenia produktywności. Wygodna i komfort to kolejna podstawa, od której należy zacząć budować miejsce do pracy zdalnej.


W domowym biurze nie może zabraknąć również mebli o odpowiedniej wielkości umożliwiających schowanie dokumentów lub materiałów niezbędnych do pracy. Istotne jest również zadbanie o elementy dekoracyjne. Inspirujące obrazy, rzeźby, a nawet rośliny — dekorację może stanowić dosłownie wszystko.

 

Home office to wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju przestrzeń, której prawidłowa aranżacja wpłynie pozytywnie nie tylko na jakość Twojej pracy, ale również na ogólne samopoczucie. Postaw na wygodę i funkcjonalność, dzięki którym żaden deadline nie będzie już problemem!

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.