W obecnej sytuacji traktujemy wyjście do sklepu jako przykrą konieczność, okupioną strachem o zdrowie własne i swojej rodziny. Markety, choć wprowadziły serię potrzebnych środków ostrożności, wciąż nie są miejscami stuprocentowo bezpiecznymi. Studio Shift przedstawia odpowiedź na te codzienne wyzwania nowej rzeczywistości.
Biuro architektury Shift wybrało proste rozwiązanie – zamiast zamkniętych hipermarketów, zaproponowało wariację wokół klasycznego bazarku na świeżym powietrzu. Niewielkie jednostki, rozproszone gęsto po całym mieście, mają ograniczyć przemieszczanie się mieszkańców, a dzięki dłuższym godzinom otwarcia i działaniu w każdy dzień roboczy, zmniejszyć liczbę osób przebywających w jego okolicy w jednym czasie.
Projekt oparty jest o siatkę o 16 modułach, w których umieszczone są trzy stragany – każdy z nich oferujący inny asortyment. Obszar, na którym może znajdować się klient, wyznaczany jest za pomocą kratki namalowanej lub przyklejonej na chodniku i barierek. W siatce może znajdować się maksymalnie 6 osób. Dodatkowo, aby zminimalizować czas, który klienci spędzają na rynku, stragany będą oferować pakiety produktów, zamiast sprzedawać każdy z nich oddzielnie.
BXBstudio to jedno z niewielu polskich biur architektonicznych, które od początku swojego istnienia kieruje się ściśle określoną filozofią. Zespół pod kierownictwem Bogusława Barnasia specjalizuje się w realizacjach łączących nowoczesne, proekologiczne rozwiązania z tymi silnie zakorzenionymi w tradycji. Owocem takiej fuzji jest Polska Zagroda, najnowszy projekt studia.
Wiodący deweloper powierzchni komercyjnych w Polsce – MLP Group, planuje rozpocząć budowę nowego siódmego już parku logistycznego w Polsce, o docelowej powierzchni magazynowej około 63 tys. mkw. Obecnie prowadzone są zaawansowane negocjacje z potencjalnymi najemcami.
Wystawa jest pierwszą prezentacją z serii Warszawa Nieoczywista. Cykl ten, poświęcony powojennej fotografii architektury, przybliży tematykę warszawską w dorobku trzech twórców, których archiwa opracowuje Fundacja Archeologia Fotografii: Tadeusza Sumińskiego, Marii Chrząszczowej i Wojciecha Zamecznika.
Firma Garvest Real Estate już za kilka miesięcy rozpocznie budowę nowego zespołu biurowców na warszawskim Służewcu. Po głośnych i bardzo pozytywnie przyjętych inwestycjach dewelopera w Poznaniu: Biurowcu Pixel i Bałtyk poprzeczka była ustawiona wysoko. Wydaje się, że zaangażowanie przez Garvest studia JEMS Architekci pozwoliło spełnić oczekiwania warszawiaków.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.