Nowy biurowiec JEMS Architektów stanie na Służewcu

Nowy biurowiec JEMS Architektów stanie na Służewcu

Firma Garvest Real Estate już za kilka miesięcy rozpocznie budowę nowego zespołu biurowców na warszawskim Służewcu. Po głośnych i bardzo pozytywnie przyjętych inwestycjach dewelopera w Poznaniu: Biurowcu Pixel i Bałtyk poprzeczka była ustawiona wysoko. Wydaje się, że zaangażowanie przez Garvest studia JEMS Architekci pozwoliło spełnić oczekiwania warszawiaków.

Założenie, które powstanie ma nazywać się krótko P4 (od adresu: ulicy Postępu 4) i składać się z czterech obiektów: dwóch sześcianów i dwóch umieszczonych za nimi budynków tarasowych. JEMS Architekci, którzy prowadzą równocześnie kilka innych głośnych i prestiżowych projektów – w tym budowę ambasady w Berlinie i rewitalizację Koszyków – zastosowali w P4 szereg typowych dla siebie rozwiązań formalnych. Novum jest właśnie wyprowadzenie od wschodniej strony kaskadowych tarasów, które łatwo skojarzyć z (oczywiście niezrealizowanym) projektami Oskara Hansena. Uskokowa fasada została wymuszona przez otoczenie inwestycji. Architekci nie chcieli zacieniać budynków znajdujących się od wchodu. Zaletą formalnego rozwiązania tarasów jest możliwość wykorzystania ich płaszczyzn na zieleniaki.

Biurowce zostaną zbudowane przy użyciu betonowych prefabrykatów: ram i tarcz. Trudno nie zauważyć odniesień do architektury inżynieryjnej. Przemysłowy styl może idealnie wpisać się w tradycję architektoniczną Służewca.

Pierwsze koparki wjadą na plac budowy jeszcze jesienią tego roku. Inwestor planuje zakończyć prace na początku 2016 roku.

Pod tym linkiem można obejrzeć film przygotowany przez projektantów ze studia JEMS Architekci

Wizualizacje: JEMS Architekci – materiały inwestora

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.