Apartamenty Wielicka - osiedle w zgodzie z przyrodą

Apartamenty Wielicka - osiedle w zgodzie z przyrodą

Kolejne osiedle wybudowane na obrzeżu dużego miasta. Przyciąga do siebie przede wszystkim niższymi cenami mieszkań w porównaniu do centrum oraz bliskością przyrody. Osiedle powstało w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim. W okolicy znajduje się park oraz zabytkowy pałac. Na szczęście komunikacja z miastem jest bardzo komfortowa ze względu na kursujące często autobusy oraz tramwaje.

Za projekt odpowiada krakowska pracownia Oleksy & Polaczek. Osiedle składa się z prostych i stonowanych brył, które współgrają z otoczeniem. Modernistyczny projekt doskonale sprawdził się w tym miejscu. Najbardziej charakterystyczne dla tego osiedla są potężne balkony mieszkań. Balkony na ostatnich piętrach posiadają specjalne żaluzje oraz drewniane barierki (pozostałe balkony posiadają stalowe). Dodatkowo balkony na ostatnich piętrach są bardzo wysokie i posiadają zadaszenia. Drewniane balkony u góry doskonale komponują się z drewnianymi ogrodzeniami ogródków, które posiadają mieszkania na parterze. Osiedle składa się z pięciu budynków różniących się od siebie wysokością oraz kształtem, które ustawione są wokół zielonego patio. Osiedle wyposażone zostało oczywiście w parking oraz plac zabaw.

Apartamenty Wielicka
Lokalizacja: Kraków, ul. Wielicka
Inwestor: WAN S.A.
Projektanci: studio projektowe Oleksy & Polaczek
Wykonawca: Chemobudowa Kraków S.A.
Powierzchnia użytkowa: 27 257 m2
Wielkość osiedla: 350 mieszkań o powierzchni od 24 do 122 m2
Realizacja: 2014

Apartamenty Wielicka w Krakowie, foto: apartamentywielicka.pl

 

Apartament wielecka
Apartamenty Wielicka w Krakowie, foto: apartamentywielicka.pl

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.