Steiner House
Steiner House, czyli Dom Steinerów uważany jest za najważniejsze dzieło czeskiego architekta Adolfa Loosa (1870 – 1933).
W zestawieniu deweloperów nieruchomości biurowych w rankingu biznesowym Book of Lists 2014 pierwsze miejsce zajęła firma Ghelamco Poland, a flagowy projekt dewelopera – Warsaw Spire, znalazł się na pierwszym miejscu jako największy realizowany obecnie projekt biurowy w Polsce.
Ghelamco to jeden z czołowych deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz lider zrównywanego budownictwa w CEE. Ghelamco przez 23 lata obecności na polskim rynku oddała do użytku prawie 500 000 m2 biur. Planowane jest, iż w najbliższych 3-4 latach portfolio powiększy się o kolejne 300 000 m2- w tym 100 000 m2 w projekcie Warsaw Spire. Firma ukończyła dwa projekty: T-Mobile Office Park oraz Łopuszańska Business Park, o łącznej powierzchni ok. 60 000 m2.
W 19. Już edycji Book of Lists firma Ghelamco Poland uplasowała się na pierwszym miejscu pod względem powierzchni biurowej oddanej do użytku w 2013 roku. Ranking Book of Lists wydawany jest przez Valkea Media od 1995 roku. Rocznik zawiera 67 list rankingowych opisujących 8 głównych sektorów polskiej gospodarski, w tym rynek nieruchomości. Publikacja jest największym i najdłużej obecnym na rynku rankingiem biznesowym.
Steiner House, czyli Dom Steinerów uważany jest za najważniejsze dzieło czeskiego architekta Adolfa Loosa (1870 – 1933).
Warszawski Zodiak to miejsce kultowe nie tylko dla mieszkańców stolicy, ale właściwie dla każdego architekta, który związany jest z Polską. 3 grudnia na specjalnej konferencji rozpoczęto konkurs na zagospodarowanie terenu wokół tego pawilonu. Celem konkursu jest wyłonienie projektu koncepcyjnego, który w najpełniejszy sposób będzie odpowiadał potrzebom zagospodarowania placu jako wartościowej przestrzeni publicznej w centrum Warszawy.
8 maja po raz dziesiąty przyznano międzynarodowe nagrody architektoniczne Brick Award. W tej edycji konkursu, premiującego najlepsze realizacje, do budowy których wykorzystano ceramikę budowlaną, nominowano ponad 300 budynków z 26 krajów. W ścisłym gronie 50 finalistów znalazły się dwa polskie projekty: budynek mieszkalny przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu autorstwa Biura Projektów Lewicki Łatak oraz Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, zrewitalizowane przez biuro AiR Jurkowscy-Architekci. Międzynarodowe jury, w którym zasiadła prof. Ewa Kuryłowicz, wyłoniło zwycięzców w pięciu kategoriach, zaś organizator konkursu, austriacka firma Wienerberger, przyznał dwie nagrody specjalne dla budynków zbudowanych z materiałów producenta.
Kolejne osiedle wybudowane na obrzeżu dużego miasta. Przyciąga do siebie przede wszystkim niższymi cenami mieszkań w porównaniu do centrum oraz bliskością przyrody. Osiedle powstało w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim. W okolicy znajduje się park oraz zabytkowy pałac. Na szczęście komunikacja z miastem jest bardzo komfortowa ze względu na kursujące często autobusy oraz tramwaje.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.