Mediateka - nowoczesna biblioteka w Płocku - zwycięski projekt

Mediateka - nowoczesna biblioteka w Płocku - zwycięski projekt

Książnica Płocka organizując konkurs projektowy na obiekt Mediateki, nie spodziewała się wpłynięcia dokładnie pięćdziesięciu projektów. Warunkiem jakie musiał spełniać zaprojektowany obiekt był jednocześnie progiem procentowym w ocenie. W ten sposób największą uwagę przywiązano do: jakości funkcjonalno-użytkowej, jakości i atrakcyjności proponowanych rozwiązań architektoniczno-urbanistycznych, ceny dokumentacji projektowej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego oraz walorów eksploatacyjne proponowanych rozwiązań. Ogromnym plusem jest umieszczenie na końcu listy ceny projektu oraz jego wykonania, co w naszym kraju najczęściej jest głównym kryterium oceny, lecz nie tym razem.

Joanna Banasiak, dyrektor Książnicy Płockiej, oznajmiła że do nowego obiektu przeniesione zostaną wszystkie zbiory audiowizualne i wypożyczalnia filmów. Zostaną zamontowane także stanowiska komputerowe oraz odpowiedni sprzęt do odsłuchu kolekcji płyt analogowych. Dostępne będą także książki oraz specjalne przeszklone czytelnie. W obiekcie znajdzie się sala konferencyjna przystosowana do organizacji koncertów. Oprócz tego planowane są zajęcia dla młodzieży oraz seniorów.

Mediateka-Płock_wizualizacja-od-strony-orgodu

Jury oceniło, że wszystkie wymogi najlepiej spełniło biuro EM4 Pracownia Architektury Brataniec. Projekt ten określił kształt budynku jako trójkąt. Taki kształt pozwala na idealnie rozplanowanie wszystkich obszarów. Architekci idealnie spełnili wszystkie wymagania inwestorów. Na efekt końcowy zaczekamy do końca 2016 roku, na chwilę obecną muszą wystarczyć obiecujące wizualizacje.

Mediateka Książnicy Płockiej

Lokalizacja: Płock, ul. Miodowa

Inwestor: Książnica Płocka

Powierzchnia zabudowy: 1008,1 m2

Powierzchnia użytkowa: 1 199,0 m2

Projekt: Marcin Brataniec, Urszula Forczek-Brataniec, Maciej Gozdecki, Damian Mierzwa

Wizualizacje: Jakub Marchwiany

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.