Nowe Orłowo - modernizm XXI wieku w wydaniu mieszkalnym

Nowe Orłowo - modernizm XXI wieku w wydaniu mieszkalnym

Jeden z inwestorów posiadający działkę w gdyńskiej dzielnicy Orłowo ogłosił przetarg na mającą powstać tu zabudowę. Tego typu konkursy zdarzają się niezwykle rzadko ze względu na ogromne koszty. Nadesłane zostały 43 prace z Polski i zagranicy. Zwycięska to ta opracowana przez polskie biuro Arch Deco.

Obiekty znajdujące się w okolicy działki to głównie obiekty modernistyczne. Wobec tego, architekci w swoim projekcie także zaproponowali rozwiązania modernistyczne, które idealnie wkomponowują się w otoczenie.

Duża powierzchnia działki została pokryta zielenią, dzięki czemu łączy się ona ze znajdującym się w okolicy rezerwatem przyrody. Domy to z kolei nowoczesna zabudowa, która rzuca się w oczy dzięki rozpoznawalnej formie. Poszczególny budynki mieszkalne przedzielone są drzewami, dzięki czemu możemy poczuć intymność.

Nowe Orłowo, Gdynia. Wizualizacja. Foto: archdeco.pl

 

Każdy z apartamentów idealnie wpasowuje się w nadmorski klimat. Posiada on duże przeszklenia, prostą bryłę oraz gigantyczny taras, który idealnie sprawdzi się w letnie dni.

Domy różnią się od siebie oferowanym standardem. Pierwsze z nich zostały już oddane do użytku. Pozostałe mają być gotowe do końca roku 2014.

Nowe-Orłowo_Gdynia_Wizualizacja-4
Nowe Orłowo, Gdynia. Wizualizacja. Foto: archdeco.pl

 

Lokalizacja: ul. Orłowska, Gdynia

Inwestor: Invest Komfort

Projektanci: Arch-Deco, Zbigniew Reszka, Michał Baryżewski, Barbara Jawień, Paulina Czurak, Robert Mielniczek; współpraca: Jakub Bladowski, Maria Mądry-Moczorat, Patrycja Rożek, Anna Lip, Piotr Rodziewicz, Marek Kruk, Łukasz Piankowski, Marta Kos, Oskar Berent, Magdalena Kupis-Bojakowska, Joanna Wójcik-Ryłko, Michalina Giżycka, Monika Rogozik-Romanowska

Wykonawca: Invest Komfort

Powierzchnia terenu: 41 725 m2

Powierzchnia zabudowy: 3288 m2

Powierzchnia użytkowa: 7637 m2

Powierzchnia całkowita: 9242 m2

Kubatura: 44 596 m3

Projekt: 2011

Realizacja: IV kwartał 2014

Nowe Orłowo, Gdynia. Wizualizacja. Foto: archdeco.pl
Nowe Orłowo, Gdynia. Wizualizacja. Foto: archdeco.pl

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.