Twórcy polskiego pawilonu na Expo 2015 wyłonieni!

Twórcy polskiego pawilonu na Expo 2015 wyłonieni!

Wyniki konkursu na projekt polskiego pawilonu na wystawę światową w Mediolanie w 2015 są już znane. Należałoby jednak uściślić: znane są właściwie nazwiska zwycięzców. Nagrodzone prace zobaczyć będzie można dopiero 6 czerwca w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Projekt przyznano – co uchodzić może za małą niespodziankę – pracowni 2PM Piotr Musiałowski (na podium znaleźli się również WXCA i PIG Architekci). 2PM, wyłonione spośród grona prawie 60 pracowni, odznacza się na ich tle swoim nietypowym charakterem. 2PM to nie tylko biuro architektoniczne, ale przede wszystkim pracownia modeli.

Piotr Musiałowski, absolwent Politechniki Warszawskiej i grono jego współpracowników mają co prawda na swoim koncie kilka sukcesów. Pracownię wyróżniono w konkursie na rewitalizację targowiska w Gnieźnie czy w konkursie na rozbudowę ASP w Warszawie. Wreszcie 2PM wywalczyło pierwszą nagrodę w konkursie na projekt Pomnika Polaków Ratujących Żydów na Placu Grzybowskim w Warszawie. O jakości studia mimo to najlepiej świadczą prace z ich głównego pola: makiety. Na stronie 2PM aż roi się od małych arcydzieł, które pokazują niezwykłą wrażliwość na plastyczne, wręcz rzeźbiarskie formy architektury.

Co architekci proponują w większej skali dowiemy się już 6 czerwca o 9:30. Prezentacji projektów towarzyszyć ma dyskusja.

W skład nagrodzonego zespołu Piotra Musiałowskiego wchodzą współpracownicy: Michał Adamczyk, Stanisław Ignaciuk, Michał Lenczewski i Piotr Zubala. Wszystkim gratulujemy!

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.