Konkurs na projekt Centrum Zwiedzających przy Muzeum na Majdanku
Państwowe Muzeum na Majdanku ogłosiło konkurs na projekt rozbudowy Centrum Obsługi Zwiedzających Muzeum oraz rewitalizacji istniejącego budynku.
Widać już pierwsze zarysy nowojorskiego Hudson Yards. Gigantyczne przedsięwzięcie, za którym stoi m.in. Rockefeller Center zapowiada się, nie tylko przez budżet, na największą prywatna inwestycję w Stanach ostatniego półwiecza. Chodzi tu bowiem nie tylko o klasyczne deweloperskie napinanie muskułów, ale o przedefiniowanie całego kwartału centrum miasta. Oprócz kilku wieżowców od zera tworzona jest cała infrastruktura, w tym platforma placu i podziemny węzeł kolejki miejskiej. Na terenie Hudson Yards znajdzie się kilka wysokościowych biurowców, ponad 100 sklepów na dolnych poziomach i 5 000 prywatnych rezydencji.
Do marca tego roku ekipie realizującej śmiały projekt udało się już stworzyć fundamenty i zalać betonem nawierzchniowe 90 ton stalowego szkieletu. Szybki postęp prac cieszy o tyle, o ile wcześniej nowojorczycy niepokoili się rozmytym charakterem projektu. Na rewitalizację Hudson Yards czekano przez kilkanaście lat. Początkowo planowano tu zbity blok wysokościowców. Według projektu Kohna Pedersena miało się tam znaleźć 16 wieżowców zawierających ponad 1 180 000 metrów kwadratowych powierzchni. Do tego dochodzi niecodzienna, jak na ciasno zabudowany Nowy Jork, skala placu otwartego na mieszkańców. 14 hektarów otwartej przestrzeni publicznej wydają się ze strony Rockefeller Center szczodrym upominkiem.
Pierwszy etap budowy rozpoczętej w grudniu 2012 dobiegnie końca w latem 2015. Wtedy to oddanie zostanie do użytku 895-metrowej wysokości biurowiec w południowo-wschodnim rogu dzielnicy. Wisienką na torcie ma być instalacja brytyjskiego dizajnera Thomasa Heatherwick, która stanie w sąsiedztwie gmachu.
Fotografie: Hudson Yards
Państwowe Muzeum na Majdanku ogłosiło konkurs na projekt rozbudowy Centrum Obsługi Zwiedzających Muzeum oraz rewitalizacji istniejącego budynku.
W Kraju nad Wisłą rodzimi i zagraniczni inwestorzy coraz częściej wybierają niestandardowe rozwiązania budowlane. Zamiast stawiać budynki od podstaw, poszukują tych zdewastowanych oraz zapomnianych przez Boga i ludzi, posiadających jednak swoją niepowtarzalną historię, którą chcą opowiedzieć nam raz jeszcze. Przykładem takiego miejsca jest Centrum Handlowo-Rozrywkowe Tkalnia w Pabianicach, obiekt nagrodzony w najnowszej edycji konkursu Property Design Awards w kategorii „Bryła - Centrum handlowe”.
Lovell Beach House, uważany za jedno z najważniejszych dzieł reprezentujących wczesny modernizm w Stanach Zjednoczonych, usytuowany jest tuż przy oceanie na Półwyspie Balboa w Newport Beach, w Kalifornii. Budynek został ukończony w 1926 r. przez architekta Rudolfa Schindlera.
Pozyskiwane fundusze unijne pozwalają na dokonywanie zauważalnych zmian w architekturze. Właśnie dzięki środkom z Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego zostanie sfinansowany remont i przebudowa kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Rozbitym Kamieniu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.