Wrocław: Lofty Nowa Papiernia

Wrocław: Lofty Nowa Papiernia

Kiedy na początku zeszłego roku oddano do użytku Lofty Platinium przy ul. Inowrocławskiej we Wrocławiu, wiadomo już było że jest to początek małej rewolucji. W czasie wydawania kluczy do lokali dawnej destylarni braci Wolf, we Wrocławiu trwały już prace nad kolejnymi realizacjami.

Jedną z nich są lofty na Przedmieściu Oławskim. Nowa Papiernia, bo o nią chodzi, to kompleks dwóch budynków, stworzonych z fabryki założonej w 1889 roku. Koncepcję rewitalizacji ceglanego gmachu powstało w pracowni AP Szczepaniak. Przy zbiegu ulic Kościuszki i Pułaskiego we Wrocławiu prace są już na finiszu. Inauguracja nastąpi w drugiej połowie 2014 roku.

W dwóch poniemieckich budynkach łącznie będzie 76 mieszkań o powierzchni od 35 do 100 metrów kwadratowych (lub większych, bo mieszkania będzie można także łączyć). Osiedle dzieli się na kilka części. W pierwszym budynku znajdą się 53 lofty, w drugim, nieco mniejszym: 23 mieszkania. Dodatkowo na parterze budynku pomyślano lokale usługowe, na poziomie -1 – parking na prawie sto samochodów.

Rewitalizowane pomieszczenia mają nawiązywać estetyką do dawnych budynków przemysłowych. Część detali, jak na przykład sklepienia i wykroje okien zostaną zachowane i wkomponowane w nowe mieszkania. W części z nich zakonserwowane zostaną również oryginalne ceglane ściany. Teren przed starą papiernią czeka jednak poważniejsza metamorfoza. Architekci postanowili stworzyć patio z fontanną, plac zabaw, teren zielony z ławkami i parkingiem dla rowerów.

Inwestorem jest firma Red Real Estate Development.

o autorach projektu

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.