Domek letniskowy po fińsku
Minimalistycznie, a jednak wciąż funkcjonalnie i z klasą? Jak najbardziej! Daj się porwać nietuzinkowej urodzie fińskich domków i zainspiruj się nowoczesną oszczędnością przestrzeni i formy!
Relaks, wyciszenie i regenerujący odpoczynek po ciężkim dniu to marzenie każdego z nas. Czy wiesz, w jaki sposób urządzić swoje patio i salon, aby stanowiły stylową, doskonale uzupełniającą się całość? Sprawdź, czym jest przenikanie się stylów aranżacyjnych i zaprojektuj swoją przestrzeń marzeń!
Nowoczesny design to przede wszystkim użytkowość, funkcjonalność i umiejętne łączenie pierwotnej natury z nowoczesnością. Surowe materiały oraz oszczędna forma już dawno zdominowały aranżacje outdoorowe, by w końcu stać się harmonijną, a nawet integralną częścią salonów i sypialni. Czym jest zjawisko przenikania się przestrzeni? W jaki sposób wpływa na design Twojego wnętrza i jak właściwie zaprojektować zewnętrzne przedłużenie salonu? Poznaj trendy, które odmienią Twój dom!
Oszczędność i prostota to bez wątpienia najpopularniejsze trendy ostatnich lat. Fascynacja ekologią i zero waste sprawiły, że wykonane ze sztucznych materiałów elementy wyposażenia wnętrz, ustąpiły miejsca naturalnemu drewnu i kamieniom. Jednak w minimalizmie liczy się coś więcej niż tylko design. Przede wszystkim chodzi o wysoką jakość i ponadczasowość. Minimalizm hołduje meblom i dodatkom, których pięknem można cieszyć się przez wiele lat, wkładając jedynie minimalny wysiłek w ich impregnację czy renowację.
Aranżacja wnętrz w oszczędnym stylu to również naturalna kolorystyka, która swoją paletą sprzyja odpoczynkowi i wyciszeniu. Niezwykle modne są jasne beże, brązy, szarości i biel, ale również niektóre odcienie zielonego i niebieskiego. Warto także pamiętać złagodzeniu przestrzeni. Pomogą w tym naturalne tkaniny, przełamują surowość pomieszczeń.
Zarówno potrzeba bliskości i jedności z naturą, jak i pandemia zmieniły nasze postrzeganie dotyczące przestrzeni. Coraz chętniej otwieramy się na takie rozwiązania jak przeszklone, rozsuwane ściany, prowadzące wprost na niewielki ogródek lub przestronny taras. Niezwykle popularnym trendem stało się również świadome zacieranie granic pomiędzy wystrojem wnętrza a designem ogrodu, czy patio.
Aranżacja wnętrz stawiająca na przenikanie się stylów to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla osób pragnących bliskości z naturą, lubiących spędzać większość czasu na świeżym powietrzu. Taki zabieg pozwala przede wszystkim cieszyć się otwartą przestrzenią, znacznie powiększając wizualnie zarówno salon, jak i sam ganek. Spójne meble, starannie przemyślane dodatki i rodzaj wykorzystanego oświetlenia sprawią, że taras i salon z dwóch oddzielnych stref funkcjonalnych, staną się jedną, integralną całością.
Przenikanie się stylów przestrzeni outdoorowej z wnętrzem mieszkania ma również kilka istotnych zalet, mających pozytywny wpływ na naszą psychikę. Po pierwsze sprzyja pozytywnemu myśleniu, a po drugie zapobiega poczuciu alienacji i przytłoczenia nadmierną ilością codziennych obowiązków.
Posiadanie ogrodu czy tarasu, które umożliwiałyby spokojny wypoczynek w ciepłe, słoneczne dni stało się w ostatnich latach synonimem wysokiego standardu mieszkania i luksusu. Ogromny wpływ na takowe postrzeganie przestrzeni przydomowej miała oczywiście pandemia, która udowodniła nam, jak niezwykle istotny dla naszego zdrowia jest ruch, a także świeże powietrze.
Aranżacja wnętrz spójna z przestrzenią outdoorową to pozwalająca na chwilę wytchnienia i bliskość z naturą płaszczyzna, dzięki której możemy choć przez chwilę poczuć lekki, sielankowy klimat towarzyszący nam często podczas wakacji, czy choćby weekendowych wypadów poza miasto.
Pozwól sobie na odpoczynek, na jaki zasługujesz! Zaproś do swojego wnętrza nieco zielonego ogrodu i ciesz się bliskością natury każdego dnia!
Minimalistycznie, a jednak wciąż funkcjonalnie i z klasą? Jak najbardziej! Daj się porwać nietuzinkowej urodzie fińskich domków i zainspiruj się nowoczesną oszczędnością przestrzeni i formy!
Pogłębiający się kryzys ekonomiczny spowodowany ograniczeniami nałożonymi na gospodarkę zachęcił firmę Internorm do wprowadzenia bardzo korzystnych promocji na okna pasywne, która potrwa do 24.04.2020 r.
Stanisław Niemczyk, ojciec współczesnej polskiej architektury sakralnej, zmarł 13 maja 2019 r., pozostawiając po sobie imponującą spuściznę artystyczną oraz rzeszę entuzjastów swojej twórczości. Dzisiaj zaprezentujemy 4 najważniejsze projekty kościołów, które na przestrzeni kilku dekad zrealizował urodzony w Czechowicach-Dziedzicach "Gaudi znad Wisły".
Czy architekt jest projektantem? A może to projektant jest architektem? Te pojęcia są często używane zamiennie, chociaż to dwa zawody, które należy rozróżnić, aby na konkretnym etapie budowy domu wybrać odpowiednie usługi. Najczęściej mówimy o architektach i projektantach wnętrz, jednak musisz wiedzieć, że architekt może też zajmować się planowaniem terenów zielonych oraz ich zagospodarowaniem, a projektant odpowiadać za prawidłowe umiejscowienie instalacji elektrycznej czy wodno-kanalizacyjnej. Kim zatem jest architekt, a jakie obowiązki należą do projektanta?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.