Zwycięzcy konkursu Dobry Design 2020, cz.II

Zwycięzcy konkursu Dobry Design 2020, cz.II

Łóżko Bari/Dormi Design, źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

Oto druga część naszej prezentacji najlepszych dwunastu produktów do aranżacji i wykończenia wnętrz wybranych przez architektów i projektantów w konkursie Dobry Design 2020:

5. Kategoria „Podłogi i ściany”: FertigDeska Chevron Dąb Color Alabastro/Jawor-Parkiet

FertigDeska Chevron Dąb Color Alabastro/Jawor-Parkiet,
źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

Podłogi FertigDeska Chevron Dąb Color Alabastro w różnych wariantach dostępne są na rynku polskim od lutego 2016 r. 6 grudnia 2017 r. cała kolekcja Chevron została uhonorowana główną nagrodą w konkursie Dobry Design w kategorii „Podłogi i ściany”. W tym roku jury postanowiło ponownie docenić jakoś oraz walory estetyczne produktu firmy Jawor-Parkiet.

Tym razem wybór gremium padł na konkretny model podłóg - FertigDeska Chevron Dąb Color Alabastro, które wyróżniają się intensywnym oraz eleganckim kolorem Alabastro. Jak twierdzą producenci swoją unikatowość zawdzięcza on specjalnej formule barwienia. 

Równie istotną zaletą nagrodzonych podłóg jest ozdobny wzór jodły francuskiej, który doskonale wkomponowuje się w klasyczne aranżacje wnętrz. Wszystko to w cenie 370 zł netto/m² przy trzydziestoletniej gwarancji.  

6. Kategoria „Nowoczesne technologie”: Słupek elektromechaniczny A 275-M50-1200 E/Hörmann

Słupek elektromechaniczny A 275-M50-1200 E/Hörmann,
źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

Zdecydowanie najbardziej "ekstremalna" propozycja spośród dwunastu nagrodzonych produktów, bowiem kto z nas myślał kiedykolwiek o istocie słupków elektromechanicznych? Niektórzy mogliby mieć nawet problemy ze wskazaniem przeznaczenia takiego przedmiotu.

Producent reklamuje swoje urządzenie jako nowość na światową skalę, która wyróżnia się przyjaznym dla środowiska elektromechanicznym silnikiem bezszczotkowym. Bezawaryjność, łatwo dostępny serwis oraz niesamowita odporność na uderzenia to główne zalety A 275-M50-1200 E. Ten na pierwszy rzut oka niepozorny obiekt jest w stanie zatrzymać pojazd o masie do 7,5 t pędzący z maksymalną prędkością 80 km\h. Słupek posiada także wszelkie niezbędne certyfikaty zderzeniowe oraz - co istotne w kontekście wymogów konkursu - estetyczny wygląd. 

Niestety, jeżeli chcielibyście pod choinkę podarować bliskiej osobie coś absurdalnie bezużytecznego - musicie zapomnieć o tym mierzącym 1,2 m wysokości stalowym urządzeniu, jego minimalny koszt to 92016 zł netto.  

7. Kategoria: „Przestrzeń sypialni i garderoby”: Łóżko Bari/Dormi Design

Łóżko Bari/Dormi Design, źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

Tym razem produkt stanowiący absolutną podstawę wyposażenia każdego domu, przedmiot od którego zaczynamy organizację przestrzeni życiowej; nasz azyl, odskocznia, fundament. Dostępne na rynku od 2012 r. łóżko Bari wydaje się znakomicie spełniać wszystkie wymogi nowoczesnego i stylowego miejsca snu. Jego rama sporządzona jest z solidnej płyty meblowej oraz drewna. Pomimo masywnej podstawy Bari sprawia wrażenie lekkiego i co najważniejsze - bardzo wygodnego. W oczy rzuca się spore wezgłowie przybierające kształt dwóch miękkich poduch wykończonych elegancką lamówką. 

Mierzące 2,25 m łóżko Bari dostępne jest w wersji z pojemnikiem na pościel oraz w bogatej ofercie kolorów i tkanin już od 2190 zł, co stanowi dosyć rozsądną cenę. Dzięki estetycznej prostocie pasuje również do wielu typów wnętrz, będąc zdaniem redakcji architectu jednym z najciekawszych produktów nagrodzonych w konkursie Dobry Design 2020.     

8. Kategoria: „Otoczenie domu": Dywan na balkon/taras, z recyklingu, w kolorze zielonym/Carpets&More     

Dywan na balkon/taras, z recyklingu, w kolorze zielonym/Carpets&More,
źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

Dywany powoli wracają do łask, a argument, że są siedliskiem bakterii i roztoczy na nikim nie robi już wrażenia, szczególnie kiedy owe dywany okazują się pochodzić z recyklingu. Zresztą wszelkie działania proekologiczne zdają się mieć od lat olbrzymi wpływ na kierunek rozwoju światowego designu. Produktu od Carpets&More powstał z butelek PET, które do tej pory dewastowały faunę i florę oceanów. Plastik to prawdziwe przekleństwo cywilizacyjne i każda metoda pozbycia się go musi spotykać się z naszą aprobatą.

Jak dowiadujemy się od producenta - po wyłowieniu z wody butelki trafiają do warsztatów indyjskich tkaczy, gdzie zostają pocięte na paseczki i pozwijane w ruloniki. Ruloniki swoim kształtem przypominają nici i to z nich utkany jest uhonorowany główną nagrodą w kategorii „Otoczenie domu" dywan. Proces ten wydaje się żmudny i długotrwały, dlatego 480 zł za produkt o rozmiarach 60x90 cm nie wpływa już tak destrukcyjnie na wyobraźnię. 

Pomimo plastikowej konstrukcji dostępny na rynku od 2016 r. produkt jest przyjemny w dotyku. Jest także odporny na zmienne warunki pogodowe, dlatego sprawdzi się najlepiej w ogrodzie i na balkonie.     

Kolejnych nagrodzonych produktów szukajcie w części III.

źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.