World Architecture Festival 2019

World Architecture Festival 2019

World Architecture Festival to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń w świecie architektury. W tym roku odbędzie się w dniach 4 - 6 grudnia w Amsterdamie. 

Pierwsze cztery edycje (2008-2011) World Architecture Festival (WAF) odbyły się w stolicy Katalonii, Barcelonie. Na kolejne czterolecie to architektoniczne święto przeniosło się do egzotycznego Singapuru. W latach 2016-2017 gospodarzem imprezy był Berlin. Za realizację poprzedniej oraz tegorocznej edycji odpowiada Amsterdam.

    

Organizowane przez koncern medialny EMAP, World Architecture Festival to przede wszystkim dziesiątki spotkań ze światowej sławy architektami: debaty, konferencje, wywiady oraz rozstrzygnięcie prestiżowego konkursu World Building of the Year.

 

Konkursu World Building of the Year podzielny jest na przeszło 30 kategorii tematycznych. W tym roku wśród nominowanych znalazło się 534 projektów i różnorodnych realizacji z całego świata, w tym 3 oddane już do użytku polskie obiekty: Wodny Park Tychy; proj. TKHolding (Kategoria: Produkcja Energii i Recykling), Kompleks magazynowo-biurowy firmy Bialmed w Piszu; proj. 3XA (Kategoria: Produkcja Energii i Recykling) oraz Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; proj. BAAS, Grupa 5 Architekci i Małeccy Biuro Projektowe (kategoria: Edukacja Wyższa i Badania). 

Także projekty, które pozostają jak na razie w fazie planów i wizualizacji są wnikliwe analizowane i nagradzane przez jury festiwalu. Tutaj również trzy polskie przedsięwzięcia znalazły się w ścisłym finale, są to: Przedszkole 3.0 Smart HUB we Wrocławiu; proj. Pracowni Architektonicznej oraz Działu Badań i Rozwoju działającego w ramach firmy W.P.I.P. (kategoria: Edukacja), Dworzec metropolitalny w Lublinie; proj. Tremend (kategoria: Infrastruktura) oraz Koncepcja Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych; proj. Kuryłowicz & Associates (kategoria: Infrastruktura). Gratulujemy!   

 Zdjęcia oraz materiały prasowe dzięki uprzejmości www.worldarchitecturefestival.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.