MiastoKlocki - zbuduj miasto marzeń!

MiastoKlocki - zbuduj miasto marzeń!

Na początku kwietnia ruszył wspólny projekt Muzeum Woli i Leroy Merlin: „MiastoKlocki”. Co najmniej przez kilka najbliższych miesięcy stołeczne maluchy będą bawić się pod okiem specjalistów w młodych architektów i urbanistów.

W gmachu muzeum przygotowano specjalną salę edukacyjną, w której dzieci stworzą miejski plac budowy. W pomieszczeniu znajdą się maty symulujące miejska infrastrukturę i klocki, stworzone specjalnie na potrzeby projektu. Z brył w różnych modułach i kolorach dzieci będą mogły tworzyć swoje własne miasta marzeń, rozgrywać układy osiedli i przestrzeni otwartych.

Za merytoryczną pracę odpowiedzialni są animatorzy ze Stowarzyszenia Archidzieciaki. Co weekend sprawować będą oni nad warsztatami pedagogiczną pieczę. Warszawska inicjatywa edukacji architektonicznej dla dzieci wydaje się zapełniać szczególnie widoczną lukę. W innych miastach kraju podobne inicjatywy (jak np. warsztaty prowadzone w Poznaniu przez ZupaGrafikę, czy wydarzenia towarzyszące architektonicznym wystawom Muzeum Narodowego w Krakowie) pojawiały się już od kilku lat.

„MiastoKlocki” mają jednak wyjść poza schemat jednorazowego projektu. Długie trwanie przedsięwzięcia ma szanse odcisnąć swoje piętno na formowaniu schematów kształtowania świadomości przestrzenno-architektonicznej. Już po kilku dniach działania warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem.

MIASTOKLOCKI – ZBUDUJ MIASTO MARZEŃ! SALA KREATYWNEJ ZABAWY I WARSZTATY DLA DZIECI
MUZEUM WOLI, ODDZIAŁ MUZEUM WARSZAWY, UL. SREBRNA 12

WSTĘP:
dziecko: 6 zł
opiekun + dziecko: 3 zł + 3 zł
grupa (do 20 osób): 100 zł

Projekt: Agata Wierzbicka, Anna Śliwka

Koncepcja: Hanna Nowak-Radziejowska/Muzeum Woli, oddział Muzeum Warszawy

Współpraca merytoryczna: Stowarzyszenie Archidzieciaki – architekci prowadzący warsztaty dla dzieci

Materiały graficzne: MiastoKlocki

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.