Warszawskie wycinanki architektoniczne

Warszawskie wycinanki architektoniczne

Hiszpańsko-polska pracownia grafiki kreatywnej ZupaGrafika wypuściła właśnie serię nowych architektonicznych wycinanek. Temat: warszawski funkcjonalizm. Obiekty: Rotunda, Smolna 8, Mokotów, Tarchomin, Osiedle za Żelazną Bramą.

Grupa grafików z Poznania pracuje razem od 2012 r. W Wielkopolsce znani są z serii działań dotyczących spuścizny powojennej architektury, choć to tylko jeden z aspektów pracy studia projektującego również wnętrza i zajmującego się typografią. ZupaGrafika zasłynęła w ubiegłym roku z aktywistycznych warsztatów projektowania mozaikowych okładzin na balkony blokowisk. Graficy od początku tworzą również zaangażowane Wycinanki Społeczne i gadżety wykorzystujące ikony polskiej kultury architektonicznej. Do tej pory wypuścili na rynek serię papierowych modeli przedstawiających poznańskie bloki z wielkiej płyty i kontrowersyjne kontenery socjalne. Oprócz tego studio wyprodukowało torby stylizowane na bloki mieszkaniowe, broszki z motywem wielkiej betonowej płyty oraz karmniki dla ptaków imitujące blokowiska. Na fali termoizolacji powojennych osiedli mieszkaniowych, która od kilku lat przechodzi przez Polskę, ZupaGrafika stworzyła wycinkę „Demakijaż” – blok możemy oglądać w pierwotnej surowej szarości, lub w nowym kostiumie pastelozy.

wycinanki

Warszawskie wycinanki i towarzysząca im seria pocztówek oraz notesów mają niewątpliwie szansę stać się ciekawą alternatywą dla klasycznych pamiątek i gadżetów ze stolicy.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.