Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA

W jaki sposób kreować przestrzeń i budynki tak, aby z czasem kształtowały one nas samych? W jaki sposób korzystać z najnowszej technologii, jakich materiałów użyć by powstająca wokół nas architektura spełniała coraz bardziej rygorystyczne wymogi budynków energooszczędnych? Jakie rozwiązania pozwolą nam budować szybko i solidnie, zachowując jednocześnie korzystny wskaźnik rentowności inwestycji? Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać w aż 15 pawilonach wystawienniczych podczas marcowych Targów BUDMA.

W dniach od 11 do 14 marca 2014 roku, w nowym, wiosennym terminie, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie przedstawicieli branży budowlanej. Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA towarzyszą Targi Branży Szklarskiej GLASS, Targi CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne oraz Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI, tworząc synergię branż związanych bezpośrednio z budownictwem. Setki nowości produktowych i rozwiązań technologicznych prezentowanych przez ponad 1000 wystawców z całego świata będą swoistą odpowiedzią, wyznacznikiem zmian i trendów w budownictwie. Przez cztery targowe dni Poznań stanie się budowlaną stolicą Polski, gdzie w gwarze biznesowych rozmów, debat nad najistotniejszą problematyką branży budowlanej, konferencji z udziałem wybitnych specjalistów i wielu atrakcyjnych wydarzeń, zrodzą nowe inspiracje, pomysły na budowę czy też remont otaczającej nas architektury.

targi budownictwa2

Podczas targów będzie można spotkać się z gwiazdą światowej architektury. Swoją wizję kształtów architektonicznych otaczającej nas rzeczywistości przedstawi fiński architekt, zaproszony przez Izbę Architektów RP, Prezes Fińskiego Stowarzyszenia Architektów, przewodniczący Jury International Architecture Awards z 2009 – Rainer Mahlamäki. Znany z takich realizacji jak np. budynek Muzeum Lasu w fińskim rejonie Punkaharju, Biblioteka Miejska w Vaasa, ale przede wszystkim Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. W Poznaniu Rainer Mahlamäki wygłosi, drugiego dnia targów BUDMA, wykład pod tytułem „What internationality means in architecture?”.

Gościem BUDMY będzie również określający siebie mianem architekta działającego na skraju architektury, wzornictwa i sztuki, projektant Domu Kereta, jednego z najwęższych domów na świecie, Jakub Szczęsny. Od 2OO1 roku współtworzy Grupę Projektowa Centrala, zajmująca się krytycznymi projektami w przestrzeni publicznej. W ramach wykładu architekt opowie o instalacji znanej jako Dom Kereta, nazwanej od nazwiska pierwszego mieszkańca domu – Edgara Kereta, izraelskiego pisarza polskiego pochodzenia. Projekt ten zwraca uwagę na problem luk w przestrzeni miejskiej i proponuje sposoby ich wypełniania.

Źródło: materiały prasowe Budmy

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.