
Rusza budowa Legia Training Center
Z początkiem kwietnia tego roku w Książenicach, w gminie Grodzisk Mazowiecki rozpocznie się budowa Legia Training Center, najnowocześniejszego kompleksu treningowo-szkoleniowego oraz badawczo-rozwojowego w Polsce.
Targi rozpoczęły się 12 lutego, tradycyjnie w Poznaniu, tym razem pod hasłem TRENDY, SPOTKANIA, BIZNES! Tegorocznej edycji BUDMY towarzyszyć będą Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH.
To prawdziwie święto branży budowlanej potrwa aż cztery dni (12-15 lutego), podczas których na powierzchni wystawienniczej równej 10 boiskom piłkarskim odbędzie się kilkaset targowych premier, wśród których aż 43 produkty nagrodzone prestiżową nagrodą Złotego Medalu MTP. Jak przewidują twórcy imprezy, około 50 tysięcy osób pojawi się na stoiskach wystawców oraz weźmie udział w wydarzeniach specjalnych, warsztatach, konkursach, prelekcjach czy debatach.
Warto przypomnieć, że BUDMA to obecnie największe tego typu targi w tej części Europy i jak co roku stają się one istotnym miejscem spotkań "producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami w Europie". Blisko 1000 firm z Polski i zagranicy zaprezentuje najnowszą ofertę swoich produktów, technologi oraz usług.
W tym roku na szczególną uwagę odwiedzających zasługuje "Iglica" architektonicznych inspiracji, gdzie niemal 100 biur i pracowni architektonicznych zaprezentuje swoje najciekawsze projekty i ich realizacje. W specjalnie zaaranżowanych punktach konsultacyjnych będzie można także porozmawiać z samymi twórcami. Równie ciekawie zapowiada się zapowiada się Seminarium pod nośnym tytułem: "Innowacje w budownictwie stalowym", które odbędzie się 13 lutego w Pawilonie 7 w godzinach porannych i południowych. Tego samego dnia będzie mieć miejsce Dzień Inżyniera Budownictwa, przygotowany przez Wielkopolską OIIB i Międzynarodowe Targi Poznańskie pod patronatem PIIB, gdzie możemy spodziewać ciekawych naukowych prelekcji poświęconych m.in. odnawialnym źródłom energii i ich rozwojowi w Polsce.
Na targach nie zabraknie MONTERIADY, która już po raz czwarty gościć będzie na BUDMie. Dzięki profesjonalnym pokazom każdy z uczestników targów będzie mógł pogłębić swoją wiedzę praktyczną w zakresie prawidłowego montażu okien, drzwi, bram garażowych, osłon okiennych i towarzyszących im rozwiązań. O komentarz do tych "budowlanych igrzysk" zadba jeden ze znanych dziennikarzy sportowych, co zdecydowanie powinno podgrzać atmosferę. Dodatkowo, przez cały czas trwania targów, każdy z odwiedzających będzie mógł wstąpić do Strefy TURBO MOCY, gdzie dekarze, cieśle i blacharze zaprezentują najnowocześniejsze praktyki swojej pracy oraz podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami oraz staną w szranki w otwartych zawodach TURBO DEKARZ.
Już 11 lutego, dzień przed oficjalnym otwarciem targów rozpoczęło się dwudniowe Forum Gospodarcze Budownictwa Build4Future, podczas którego przedstawiciele administracji publicznej wspólnie z przedsiębiorcami i środowiskiem naukowym dyskutować będą o najnowszych trendach i perspektywach rozwoju branży budowlanej w Polsce.
To wszystko oraz setki dodatkowych wydarzeń i atrakcji odbywa się właśnie w Poznaniu. W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie do udziału w targach BUDMA!
12-15 lutego 2019, Grupa MTP, Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Zdjęcia oraz informacje uzyskaliśmy dzięki uprzejmości organizatorów festiwalu.
Z początkiem kwietnia tego roku w Książenicach, w gminie Grodzisk Mazowiecki rozpocznie się budowa Legia Training Center, najnowocześniejszego kompleksu treningowo-szkoleniowego oraz badawczo-rozwojowego w Polsce.
Znany krytyk architektury i kurator rosyjskiego pawilonu został usunięty w atmosferze skandalu ze swojego stanowiska. Burza, która rozpętała się w ciągu kilku ostatnich dni wokół Grigorija Rewzina ma swoje źródło na najwyższych szczeblach Kremla. Impulsem dla kontrowersyjnej i szeroko komentowanej decyzji Ministra Kultury stała się ostra wypowiedz Rewzina o wojnie ukraińskiej i zagranicznej polityce Putina.
Wydaje się, że bieżący tydzień ma sporą szansę, aby zostać zdominowany przez powracającą dyskusję o zagospodarowaniu Centrum Warszawy. Impuls: przedwczorajsza publikacja stołecznego wydania Gazety Wyborczej. Zapowiedziano w niej kolejny remont wnętrz dworca. Biuro SUD Architects Polska przygotowało nawet wstępny projekt zakładający wprowadzenie na halę antresoli i zwiększenie ilości punktów handlowych. Projekt, nawiązujący raczej do wyglądu współczesnych centrów handlowych, niż eleganckiego stylu twórcy dworca, Aresniusza Romanowicza, wywołał w sieci burzę komentarzy. Wydawało by się, że po gromach rzucanych przez internetowych trollów przejdzie do wyważonej rozmowy o koncepcji przebudowy, wszystkich za i przeciw. Zanim obrońcy modernistycznej formy dworca zdążyli podnieść głos zareagował jednak Instytut Obywatelski.
W jaki sposób kreować przestrzeń i budynki tak, aby z czasem kształtowały one nas samych? W jaki sposób korzystać z najnowszej technologii, jakich materiałów użyć by powstająca wokół nas architektura spełniała coraz bardziej rygorystyczne wymogi budynków energooszczędnych? Jakie rozwiązania pozwolą nam budować szybko i solidnie, zachowując jednocześnie korzystny wskaźnik rentowności inwestycji? Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać w aż 15 pawilonach wystawienniczych podczas marcowych Targów BUDMA.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.