Firma Foster + Partners ujawniła projekt nowego wieżowca przy 270 Park Avenue, który stanie się siedzibą firmy JPMorgan Chase. 60-piętrowa wieża ma być największą na świecie wieżą zasilaną energią odnawialną pozyskiwaną z hydroelektrowni w stanie Nowy Jork. Konstrukcja została zaprojektowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i użytkowania.
Sednem tego projektu jest zrównoważony rozwój, a miejsca pracy wypełnione są światłem dziennym i świeżym powietrzem, zaś elementy biofilne i naturalne materiały poprawiają samopoczucie” – mówi Nigel Dancey, szef studia Foster + Partners. Budynek został zaprojektowany tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w otoczenie. Odpowiednio dobrane kolumny i trójkątne usztywnienia pozwalają budynkowi zająć niewielką powierzchnię.
270 Park Avenue według jego twórców ma stać się nowym punktem orientacyjnym, który upamiętni wkład firmy JPMorgan Chase w rozwój Nowego Jorku. Stanęliśmy przed wyzwaniem, jakim jest poszanowanie rytmu i charakterystycznego krajobrazu Park Avenue […]. Rezultatem jest elegancki projekt, w którym architektura jest strukturą, a struktura jest architekturą, która będzie służyć JPMorgan Chase teraz i w przyszłości” — dodaje Norman Foster, założyciel Foster + Partners.
Wise Monkeys to międzynarodowy konkursu organizowany przez platformę Uni.xyz we współpracy z Bhanuben Nanavati College of Architecture w Mumbaju w Indiach. Celem konkursu jest zachęcenie studentów i młodych grafików do tworzenia innowacyjnych i oryginalnych ilustracji lub grafik, które niosą za sobą przesłanie moralne.
Nowy projekt studia Dorte Mandrup, The Hinge, będzie pełnić funkcję bramy między nowym obszarem miejskim Aarhus a historyczną zabudową tego drugiego co do wielkości miasta w Danii. Obiekt został zaprojektowany we współpracy z architektem krajobrazu Kristine Jensen i firmą Søren Jensen Consulting Engineers.
Oryginalne osiedla budynków na szanghajskim Bund, położonym na zachodnim brzegu rzeki Huangpu, od stu lat tworzą niemal oddzielny świat. Dzięki swojemu eklektyzmowi prezentują zarówno najbardziej klasyczną, jak i najmodniejszą stronę miasta. Nowe i stare zderza się tu i miesza, łącząc przeszłość i przyszłość Szanghaju.
Wielu z nas, patrząc na budynek lub miejski krajobraz, czuje i widzi, że w obecnej formie nie wykorzystuje on swojego potencjału. Myślimy wtedy „Zaprojektowałbym to lepiej!”. Taką możliwość daje udział w konkursie Lunawood Urban Challenge.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.