The Hinge od Dorte Mandrup

The Hinge od Dorte Mandrup

The Hinge, zdj. Dorte Mandrup

Nowy projekt studia Dorte Mandrup, The Hinge, będzie pełnić funkcję bramy między nowym obszarem miejskim Aarhus a historyczną zabudową tego drugiego co do wielkości miasta w Danii. Obiekt został zaprojektowany we współpracy z architektem krajobrazu Kristine Jensen i firmą Søren Jensen Consulting Engineers.

The Hinge stanie pomiędzy znajdującymi się na wybrzeżu Aarhus Ø wysokimi, nowoczesnymi budynkami, a historyczną zabudową centrum miasta. Obiekt ma być innowacyjnym i zrównoważonym centrum, które przyciągnie gości z obu stron miasta. Budynek charakteryzuje się niestandardowym, organicznym kształtem, harmonijnymi obłościami oraz wieloma przeszkleniami, które sprawiają, że całość nabiera niezwykłej lekkości.

The Hinge, zdj. Dorte Mandrup

 

„Budynek zapewnia doskonały widok na zatokę. Ze szczytu budynku rozciągają się niesamowite krajobrazy, a patrząc z daleka, ma się wrażenie, że budynek unosi się na wodzie. Jest nowatorski i bez określonej przestrzeni wokół – dookoła budynku swobodnie tworzy się przestrzeń miejska. Będzie to piękna brama do Aarhus Ø - budynek, który stworzy prawdziwe połączenie między Aarhus Ø a starym dawnym centrum miasta; budynek, którego ten obszar naprawdę potrzebuje” – mówi Bünyamin Simsek, radny ds. Technologii i środowiska miasta Aarhus.

The Hinge, zdj. Dorte Mandrup

 

Architekci przyłożyli szczególne starania do tego, aby The Hinge był budynkiem jak najbardziej zrównoważonym. W budowie użyte zostaną beton i szkło odzyskane z recyklingu. Samo przeznaczenie budowli również zgadza się z ekologicznym projektem – zajmą go innowacyjne firmy i start-upy, które podzielają idee dbania o planetę. Na najniższym piętrze znajdą się restauracje z ekologiczną żywnością oraz lokale stworzone specjalnie po to, by umożliwić lokalnym mieszkańcom upcykling rzeczy codziennego użytku.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.