AutoCamp w Joshua Tree, zdj. HKS i Narrative Design Studio
HKS i Narrative Design Studio otworzyły kolejną lokalizację AutoCamp. Niestandardowy kamping znajduje się w miejscowości Joshua Tree, na granicy malowniczego Parku Narodowego o tej samej nazwie, trzy godziny jazdy samochodem od Los Angeles. Jest to już czwarta filia hotelu, który zapewni gościom bliskość z naturą.
Na terenie o łącznej powierzchni 10 hektarów znajduje się około 50 nowoczesnych i designerskich przyczep Airstream oraz budynek, w którym znajdą się przestrzenie wspólne. Między poszczególnymi przyczepami znajdą się wygodne ścieżki. Ważnymi elementami obozu są również miejsca na ogniska oraz basen dla gości. Jak mówią pracownicy firmy HKS, jednym z założeń projektu było uzyskanie balansu między poczuciem prywatności, które zapewniają przyczepy, a poczuciem wspólnoty.
AutoCamp w Joshua Tree, zdj. HKS i Narrative Design Studio
„Na kempingach Airstream goście mogą doświadczyć całkowitej prywatności, mogą również zdecydować się na używanie wspólnych przestrzeni” – mówią osoby odpowiedzialne za inwestycję. „Architektura nawiązuje do eklektycznego charakteru miasta, w którym się znajduje; projekt charakteryzuje się nowoczesną elegancją rodem z połowy wieku” – dodają.
AutoCamp w Joshua Tree, zdj. HKS i Narrative Design Studio
Abu uszanować wyjątkowy naturalny kontekst, w którym znajduje się kemping, zespół zastosował elementy przyjazne dla środowiska, takie jak dążenie do obsadzania terenu lokalną roślinnością, uzdatnianie wody na miejscu i pozyskiwanie energii słonecznej.
AutoCamp w Joshua Tree, zdj. HKS i Narrative Design Studio
Podano do wiadomości publicznej, że warszawski kompleks budynków The Warsaw Hub grupy Ghelamco Poland został odznaczony certyfikatem „Obiekt bez barier”, przyznawanym przez Fundację Integracja. Certyfikat gwarantuje, że budynki zostały zaprojektowane tak, aby były dostępne i przyjazne dla wszystkich, bez względu na wiek i sprawność fizyczną.
Pracownia Kengo Kuma & Associates, we współpracy z firmami Mad Arkitekter i Buro Happold Engineering, wygrali konkurs na projekt nowej Biblioteki Ibsena w Skien w Norwegii. Propozycja zespołu architektów będzie hołdem dla światowej sławy dramaturga. Twórcy projektu mają nadzieję stworzyć otwarte i angażujące centrum kulturalne w miejscu narodzin tego wyjątkowego pisarza.
Narodowy Instytut Architektury i Urbanizacji ogłosił nabór na stanowiska kuratorów – organizatorów w ramach projektu Powiaty. Tegoroczna edycja wydarzenia promowana jest hasłem "Infrastruktura Niepodległości: Architektura polskich powiatowych projektów modernizacyjnych". Akcja NIAiU ma na celu badanie dziedzictwa architektonicznego dawnych przedwojennych regionów Polski i rozpowszechnianie wiedzy o nim.
Norweskie studio architektoniczne w wydanym niedawno oświadczeniu zobowiązało się do podjęcia kategorycznych działań na rzecz zatrzymania zmian klimatycznych. Znane z proekologicznego podejścia do architektury biuro Snøhetta oficjalnie zobowiązało się projektować wyłącznie budynki o ujemnej emisji dwutlenku węgla. Czy ich śladem pójdą inne duże firmy?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.