Auto Camp. Nowoczesny kamping

Auto Camp. Nowoczesny kamping

AutoCamp w Joshua Tree, zdj. HKS i Narrative Design Studio

HKS i Narrative Design Studio otworzyły kolejną lokalizację AutoCamp. Niestandardowy kamping znajduje się w miejscowości Joshua Tree, na granicy malowniczego Parku Narodowego o tej samej nazwie, trzy godziny jazdy samochodem od Los Angeles. Jest to już czwarta filia hotelu, który zapewni gościom bliskość z naturą.

Na terenie o łącznej powierzchni 10 hektarów znajduje się około 50 nowoczesnych i designerskich przyczep Airstream oraz budynek, w którym znajdą się przestrzenie wspólne. Między poszczególnymi przyczepami znajdą się wygodne ścieżki. Ważnymi elementami obozu są również miejsca na ogniska oraz basen dla gości. Jak mówią pracownicy firmy HKS, jednym z założeń projektu było uzyskanie balansu między poczuciem prywatności, które zapewniają przyczepy, a poczuciem wspólnoty.

AutoCamp w Joshua Tree, zdj. HKS i Narrative Design Studio

 

„Na kempingach Airstream goście mogą doświadczyć całkowitej prywatności, mogą również zdecydować się na używanie wspólnych przestrzeni” – mówią osoby odpowiedzialne za inwestycję. „Architektura nawiązuje do eklektycznego charakteru miasta, w którym się znajduje; projekt charakteryzuje się nowoczesną elegancją rodem z połowy wieku” – dodają.

AutoCamp w Joshua Tree, zdj. HKS i Narrative Design Studio

 

Abu uszanować wyjątkowy naturalny kontekst, w którym znajduje się kemping, zespół zastosował elementy przyjazne dla środowiska, takie jak dążenie do obsadzania terenu lokalną roślinnością, uzdatnianie wody na miejscu i pozyskiwanie energii słonecznej.

AutoCamp w Joshua Tree, zdj. HKS i Narrative Design Studio

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.