BIG dla Virgin Hyperloop

BIG dla Virgin Hyperloop

HCC, zdj. BIG/Virgin Hyperloop

Firma BIG opublikowała wizualizacje projektu HCC - centrum testowania i certyfikacji systemów transportowych dla firmy Virgin Hyperloop. Obiekt powstanie w mieście Charleston w zachodniej części stanu Wirginia w Stanach Zjednoczonych. Testowany w budynku system transportowy, opracowany przez dyrektora generalnego SpaceX, Elona Muska, Virgin Hyperloop ma być nawet 10 razy szybszy niż tradycyjna kolej.

Dzisiejszy dzień jest jednym z najbardziej ekscytujących dni w historii Virgin Hyperloop. Centrum certyfikacji Hyperloop jest początkiem podróży systemu hyperloop do Wirginii Zachodniej, Stanów Zjednoczonych i świata. Jesteśmy o krok bliżej, aby podróże hyperloop stały się rzeczywistością dla ludzi na całym świecie” - powiedział Richard Branson, założyciel Virgin Group, do której należy firma Virgin Hyperloop.

HCC, zdj. BIG/Virgin Hyperloop

 

HCC będzie miejscem, w którym firma testuje i certyfikuje swój system pod względem światowych standardów bezpieczeństwa i standardów branżowych. Według Virgin Hyperloop otwarcie nowego obiektu znacznie ożywi przemysł oraz rynek pracy Zachodniej Wirginii, zapewniające 150-200 miejsc pracy dla wykwalifikowanych inżynierów oraz 13 000 miejsc pracy w budownictwie, produkcji, eksploatacji i konserwacji.

HCC, zdj. BIG/Virgin Hyperloop

 

Zaprojektowany przez BIG budynek swoim kształtem przypomina dużą pigułkę. Od minimalistycznego, utrzymanego w chłodnych, metalicznych kolorach budynku odchodzi dużą rura, która będzie torem dla testowych kapsuł hyperloop. Całość – zarówno wnętrza, jak i fasada – cechują się prostotą i minimalizmem, od razu wskazując na naukowe przeznaczenie budynku.

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.