Dubai Expo 2020 przeniesione

Dubai Expo 2020 przeniesione

Pawilon Włoski na Expo 2020, zdj. CRA

Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich oficjalnie ogłosił zmianę daty otwarcia Dubai Expo 2020. Wydarzenie miało odbywać się w dniach od 20 października 2020 do 10 kwietnia 2021.

W oświadczeniu organizatorzy zaproponowali przeniesienie wydarzenia na przyszły rok. Ma się ono rozpocząć od 1 października 2021,  a zakończyć 31 marca 2022.

„W tym krytycznym okresie historii ludzkości potrzeba zacieśnienia współpracy międzynarodowej i regionalnej jest większa niż kiedykolwiek. Liga Państw Arabskich popiera organizację Expo 2020 w Dubaju i pochwala determinację organizatorów w realizację swojej wizji, pomimo wszelkich możliwych opóźnień. Nadal angażujemy się w ścisłą współpracę z Expo 2020 w Dubaju jako platformą, która zgromadzi świat i będzie opowiadać się za wspólnymi działaniami na rzecz lepszej przyszłości ludzkości” – powiedział ambasador Hossam Zaki, zastępca sekretarza generalnego i komisarz generalny Ligi Państw Arabskich na Expo 2020.

Hasło przewodnie tegorocznego Expo „Connecting minds, creating the future” zyskuje w świetle najnowszych wydarzeń zupełnie inne, nowe znaczenie. To, co przed wybuchem epidemii miało być wezwaniem do wspólnego działania, dziś wzywa do pozostania w domu dla bezpiecznej przyszłości nas wszystkich.  

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.