Zbliżają się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2020

Zbliżają się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2020

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA, źródło: mat. prasowe

Już 4 lutego w Poznaniu rozpoczną się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2020. To architektoniczne święto potrwa 4 dni i zakończy się 7 lutego. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich pasjonatów szkła, betonu i stali do stolicy Wielkopolski, będzie się działo! 

Miejsce nie tylko dla architektów

Targi BUDMA na przestrzeni lat stały się jednym z najważniejszych miejsc wymiany idei, najnowszych technologii i rozwiązań budowlanych w Polsce. Rokrocznie pojawiają się tu producenci, dystrybutorzy, twórcy, handlowcy oraz inwestorzy z całego globu. Targi przyciągną ok. 1000 firm z kraju i zagranicy poprzez dziesiątki premier nowych produktów oraz branżowych wydarzeń takich jak: panele dyskusyjne, wykłady czy konkursy.   

W tym roku BUDMA została połączona z Targami KOMINKI, Targami INTERMASZ (Międzynarodowe Tragi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego) oraz Targami INFRATEC (Międzynarodowe Targi Technologii i Materiałów dla Budownictwa Infrastrukturalnego).

Targi BUDMA, źródło: mat. prasowe

Tradycyjnie, 3 lutego, jeszcze przed rozpoczęciem Targów ruszy Forum Gospodarcze Budownictwa Build 4 Future, czyli inicjatywa poświęcona producentom, inwestorom, wykonawcom skupionym wokoło branży budowlanej.   

Sektor budowlany Targów to osiem pojemnych pawilonów, gdzie natrafimy na absolutne nowości w zakresie m.in. posadzek, ścian, okien i drzwi, wykończeniówki czy chemii budowlanej. W pawilonach znajdą się także: salon stolarki otworowej, salon dachów, stoiska związane z budownictwem pasywnym, energooszczędnym i ekologicznym oraz wiele, wiele więcej.       

Jak w poprzednich edycjach organizatorzy Targów do rozmów i refleksji nad stanem i przyszłością architektury przeznaczyli przestrzeń wyjątkową - targową Iglicę, która stanie się przystanią dla dwudniowego Forum Designu i Architektury D&A (5 i 6 lutego). Podczas jego trwania architekci, działacze społeczni i dziennikarze poruszą m.in. zagadnienia dotyczące problemów współczesnego budownictwa. Nad całością wydarzenia czuwać będą przedstawiciele Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. Ponadto specjalnymi gośćmi Forum będą znani i cenieni zagraniczni architekci: Ekim Tan, Martin Arfalk oraz Kasper Benjamin Reimer. 

BUDMA 2020, mapa ekspozycji, źródło: mat.prasowe

Po raz pierwszy w ramach Forum odbędą się warsztaty, podczas których młodzi adepci architektury zmierzą się z zagadnieniem - "Jak projektować, by poprzez przyjemność tworzyć żywotność przestrzeni publicznych". Całe przedsięwzięcie (Forum oraz warsztaty) podsumuje polska premiera filmu dokumentalnego "Moriyama – SAM” oraz debata z udziałem prof. dr hab. Ewy Rewers z UAM i Mikołaja Stępnia z NMS Architekci. 

Podczas BUDMY odbędą się także: Konkurs Architecture Budma Award, projekt 1m/ARCH, Konkurs Szkice Architektoniczne oraz Konkurs na stoisko targowe IARPu.  

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Targów - www.budma.pl

Do zobaczenia na targach! 

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA / 4-7 LUTEGO 2020 / www.budma.pl
Forum Designu i Architektury D&A / 5-6 lutego 2020 / www.forumdia.pl

BUDMA 2020, źródło: mat. prasowe

Organizatorzy: Grupa MTP, Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej

Patronat honorowy: Narodowy Instytur Architektury i Urbanistyki, Stowarzyszenie Architektów Polskich

Patronat medialny: Architektura&Biznes, Murator Architektura, Builder, Inżynier Budownictwa, InfoArchitekta.pl, sztukaarchitektury.pl, Zawód:Architekt

Partner Strategiczny: YOON Group

Partner Główny: Porta KMI Poland

Partnerzy: Hormann, Fakro, KMT, Tubądzin

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.