Rozbudowa domu w Wolsztynie

Rozbudowa domu w Wolsztynie

ADA_01, zdj. AMJ Studio

Studio AMJ prezentuje projekt ADA_01, który zmieni istniejące budynki gospodarcze w nowoczesny i komfortowy dom jednorodzinny. Projekt powstanie w Wolsztynie w województwie wielkopolskim.

Inwestorzy, którzy zlecili praktyce AMJ Studio stworzenie wizji przebudowy budynków znajdujących się na posiadanej przez nich działce, chcieli zmienić dawne budynki gospodarcze w wyjątkowe miejsce do życia, które spełni ich wymagania. Architekci zadbali więc o to, aby zaprojektowane przez nich bryły wpisywały się w styl sąsiednich zabudowań i nawiązywały do tradycyjnego stylu regionalnego. „Chcieliśmy […] odpowiedzieć na potrzeby inwestorów, zapewnić funkcjonalne ułatwienia i uwspółcześnić dom, jednocześnie nie tracąc charakteru zastanej zagrody, która urzekła nas swoją uniwersalną prostotą. Dzięki temu budynek otworzył się na otoczenie, zyskał wygodne wejście od strony ulicy — jednym słowem otrzymał udogodnienia, o których marzyli nasi klienci” – mówią architekci w wywiadzie z portalem Architektura i Biznes.

ADA_01, zdj. AMJ Studio

 

Udostępnione przez studio wizualizacje ukazują nowoczesne budynki powstałe na kanwie dawnej, tradycyjnej gospodarskiej zabudowy. Projekt zakładania odnowienie istniejących zabudowań i dodanie nowych elementów, które nadadzą całości nowoczesnego charakteru i poprawią jej funkcjonalność, między innymi przeszklonej jadalni i zadaszenia ganku przy wejściu.

ADA_01, zdj. AMJ Studio

 

Architekci opowiadają o trudnościach, które sprawia rewitalizacja wiekowych budynków. „Główne trudności na jakie napotkaliśmy, wiązały się przede wszystkim ze zmianami w konstrukcji budynku. Drewniane belki stropowe wymagały niejednokrotnie wzmocnień i wprowadzenia wymianów — również, aby przenieść lokalizację schodów. Podobnie rzecz miała się z więźbą dachową — potrzebne były nowe warstwy przegrody i osadzenie okien połaciowych w celu doświetlenia poddasza. Innym poważnym problemem było zabezpieczenie budynku przed wilgocią i poradzenie sobie z mostkami termicznymi”.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.