Board. Konkurs

Board. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Board, którego przedmiotem jest projekt hostelu dla uczniów w Nepalu.

Nepal to kraj bez dostępu do morza, znany ze swojego zróżnicowanego terenu, z wieloma pasmami górskimi. Znajduje się w nim wiele atrakcji turystycznych, które przyciągają tysiące turystów każdego roku. Większość populacji Nepalu mieszka na terenach wiejskich, co znacznie utrudnia jej dostęp do wysokiej jakości edukacji. Dzieci, aby skorzystać z usług najbliższej szkoły, muszą dojeżdżać wiele kilometrów, co nie zawsze jest możliwe w powodów finansowych.

Niektóre społeczeństwa mieszkające na obszarach wiejskich Nepalu żyją w ubóstwie, i to zdobycie domu oraz pożywienia jest dla nich najwyższym priorytetem. Edukacja dzieci jest dodatkowym wydatkiem, na który mogą pozwolić sobie tylko ci, którzy mają pieniądze.

Wyzwanie konkursowe polega na zaprojektowaniu modułowego hostelu dla studentów jednej z instytucji edukacyjnej w Nepalu. Obiekt powinien by wykonany z lokalnie dostępnych materiałów i przy użyciu znanych lokalnym mieszkańcom technologii. Musi być niedrogi i łatwy do zbudowania dzięki lokalnej sile roboczej. Ograniczenia nakładów finansowych i pracy nie mogą wpływać na standard pokoi dla uczniów – każdy powinien czuć się w hostelu wygodnie i bezpiecznie.

Konkurs jest adresowany dla wszystkich chętnych, nie są wymagane żadne kwalifikacje zawodowe. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.