Studio architektoniczne Foster + Partners rozpieszcza nas nie tylko częstotliwością, z jaką ujawnia swoje nowe projekty, ale również ich niezaprzeczalną jakością. Kolejną inwestycją projektu brytyjskiego studia jest ośrodek Coral Bloom na wyspie Shurayrah. Zaprojektowany z dbałością o najmniejsze detale kurort powstaje na zlecenie Mohammeda bin Salmana, prezesa Red Sea Development Company.
Architekci z Foster + Partners przyznają, że jednym z głównych założeń projektu było wpisanie architektury kurortu w bujną i różnorodną naturę Shurayrah. Propozycja studia przedstawia aż 11 hoteli, zaprojektowanych tak, aby sprawiać wrażenie organicznie wrośniętych w rozległe wydmy. Projektując, architekci zwracali szczególną uwagę na to, by jak najmniej ingerować w różnorodność biologiczną wyspy – jej teren konstytuuje ostateczny kształt zabudowań.
„Nasza wizja Shurayrah jest zainspirowana naturalnym pięknem wyspy; zaprojektowaliśmy nasze hotele tak, aby sprawiały wrażenie wyrzuconych na brzeg i wtulonych w wydmy, dokładnie tak jak drewno wyrzucane na plażę przez wodę. Materiały, których używamy, są mało szkodliwe i zapewniają ochronę dziewiczego środowiska, a dodatki, które wprowadzamy na wyspie, podkreślają walory tego, co już tam jest - stąd nazwa Coral Bloom” – mówi Gerard Evenden z Foster + Partners.
W istocie, ośrodki hotelowe zostaną postawione przy użyciu lekkich materiałów o niskiej masie termicznej, a znaczna część konstrukcji będzie produkowana poza terenem budowy. Zadbano także o to, by ośrodek był samowystarczalny pod względem energetycznym – budynki nie będą czerpać zasilania ze źródeł nieodnawialnych.
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Staydium, którego przedmiotem jest projekt stadionu sportowego w niewielkim mieście. Obiekt ma być dostępny przez cały rok zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i lokalnej społeczności.
Firma Foster + Partners ujawniła swój najnowszy projekt, mający na celu rewitalizację terenu dawnej fabryki w sercu Santiago. Zbudowana w połowie ubiegłego wieku La Fabrica zamieni się w tętniące życiem miejsce do życia, pracy, spotkań i zabawy.
Platforma UNI zaprasza architektów i projektantów do udziału w koncepcyjnym wyzwaniu Spacestop. Zadaniem uczestników będzie zaprojektować kosmiczną przystań dla podróżujących między planetami Układu Słonecznego.
Koreańskie studio LMTLS przedstawia interesującą propozycję zagospodarowania nieco zapomnianej przestrzeni miejskiej w Seulu. Czy ten falisty, pełen kwiatów krajobraz ma potencjał, by mieszkańców miasta do aktywnego spędzania czasu?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.