Oryginalny hotel od pracowni SpActrum

Oryginalny hotel od pracowni SpActrum

Hotel Nudibranch, zdj. SpActrum

Hotel Nudibranch to nowa inwestycja, która powstanie na wyspie Nanji, słynącej z nadzwyczajnie pięknych krajobrazów. Projekt studia SpActrum nawiązuje do lokalnej fauny, reinterpretując organiczne formy.

Hotel Nudibranch jest kluczowym elementem planu rozwoju turystyki wyspy Nanji, położonej na Morzu Wschodniochińskim. Projekt pracowni SpActrum został zainspirowany formami stworzeń morskich, z których słynie wyspa, takich jak ślimaki nagoskrzelne. Przestrzenie hotelu zostały podzielone na część znajdującą się pod ziemią i dwie organiczne formy nad nią. Dolne kondygnacje zostaną przeznaczone na restauracje, bary i inne przestrzenie do spotkań i wspólnego spędzania czasu. SPA i basen zostaną umieszczone tuż nad nimi. Na poziomie gruntu znajdzie się wspólny ogród do użytku wszystkich gości hotelowych.

Hotel Nudibranch, zdj. SpActrum

 

Pokoje hotelowe zostaną umieszczone  w dwóch obłych budynkach przypominających muszlę. Architekci dążyli do tego, aby formy architektoniczne zacierały różnice między architekturą a naturą, dlatego przyłożyli wszelkich starań, aby forma hotelu była maksymalnie zbliżona do organicznych form. Z okien większości pokoi rozciągać się będzie wyjątkowy widok na morze.

Hotel Nudibranch, zdj. SpActrum

 

Jednym z głównych założeń projektu było maksymalne ograniczenie wpływu inwestycji na środowisko. Dlatego też w hotelu zostaną zainstalowane nowoczesne technologie, które pozwolą na ograniczenie zużycia energii, odzyskiwanie wody i bezpieczną utylizację odpadów.

Hotel Nudibranch, zdj. SpActrum

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.