Studio SDA Architecture zaprojektowało dom w Wietnamie, który jest odporny na powodzie spowodowane zmianami klimatu. Dom znajduje się w delcie Mekongu, na terenie szczególnie narażonym na powodzie.
Architekci chcieli zaprojektować budynki, które będą w stanie przetrwać w wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych. Dom składa się z dwóch brył - dolny poziom jest przeznaczony na magazyn i jako przestrzeń rekreacyjna, na górze zaś znajdują się sypialnie i inne pomieszczenia do codziennego użytku.
zdj. SDA
Dom opiera się platformie, która pozwala mu unosić się nad powierzchnią wody. W momencie dużej powodzi platforma unosi na wodzie całą konstrukcję, zapobiegając zalaniu domu. Platforma została połączona z brzegiem za pomocą mostka, który pozwala na łatwy dostęp do domu w każdych warunkach. Projekt zakłada także wykorzystanie energii słonecznej i wiatrowej do zasilania domu, a także wykorzystanie zrównoważonych materiałów i systemów.
zdj. SDA
Projekt SDA Architecture to ciekawa propozycja dla ludzi, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą i dbać o środowisko naturalne, jednocześnie mając pewność, że ich dom będzie w stanie przetrwać trudne warunki klimatyczne.
Data Landscape to konkurs mający na celu wybranie najlepszego projektu współczesnego centrum danych. Zadaniem uczestników będzie przemyślenie tej stosunkowo nowej formy architektonicznej i zaproponowanie atrakcyjnej wizji przebudowy starego bunkra.
Japońska praktyka architektoniczna SANAA prezentuje projekt budynków Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie. Inwestycja powstała na przylegających do oryginalnego kampusu uniwersyteckiego terenach przemysłowych. W nowych budynkach swoją siedzibę będzie miał Wydział Zarządzania. Znajdą się w nich również centrum sportowe i akademik.
Ogłoszono Konkurs Architektoniczno-Urbanistyczny Integracji i Towarzystwa Urbanistów Polskich pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy – Lider Dostępności. Jury spośród zgłoszonych projektów wybierze te, które będą mogły poszczycić się najlepszym dopasowaniem do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Konkurs ma na celu promowanie projektowania uniwersalnego.
Do 30 czerwca trwają zgłoszenia do 10. edycji konkursu architektonicznego o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza. Zgłaszać można te realizacje, które w niezaprzeczalny sposób przyczyniają się do promowania i ochrony środowiska Małopolski. Zgłoszenia składać mogą architekci, biura architektoniczne, inwestorzy, instytucje kulturalne oraz organy administracji publicznej.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.