Dom przeciwpowodziowy. Projekt SDA w Wietnamie

Dom przeciwpowodziowy. Projekt SDA w Wietnamie

zdj. SDA

Studio SDA Architecture zaprojektowało dom w Wietnamie, który jest odporny na powodzie spowodowane zmianami klimatu. Dom znajduje się w delcie Mekongu, na terenie szczególnie narażonym na powodzie.

Architekci chcieli zaprojektować budynki, które będą w stanie przetrwać w wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych. Dom składa się z dwóch brył - dolny poziom jest przeznaczony na magazyn i jako przestrzeń rekreacyjna, na górze zaś znajdują się sypialnie i inne pomieszczenia do codziennego użytku.

zdj. SDA

 

Dom opiera się platformie, która pozwala mu unosić się nad powierzchnią wody. W momencie dużej powodzi platforma unosi na wodzie całą konstrukcję, zapobiegając zalaniu domu. Platforma została połączona z brzegiem za pomocą mostka, który pozwala na łatwy dostęp do domu w każdych warunkach. Projekt zakłada także wykorzystanie energii słonecznej i wiatrowej do zasilania domu, a także wykorzystanie zrównoważonych materiałów i systemów.

zdj. SDA

 

Projekt SDA Architecture to ciekawa propozycja dla ludzi, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą i dbać o środowisko naturalne, jednocześnie mając pewność, że ich dom będzie w stanie przetrwać trudne warunki klimatyczne.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.