Overhaul. Konkurs
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Overhaul, którego przedmiotem jest wizualizacja stacji benzynowej, która odpowiada na potrzeby współczesnych kierowców i ich pojazdów.
Przebudowa istniejących budynków, choć z pozoru wydaje się zadaniem ograniczającym kreatywność projektanta, może okazać się fascynującym wyzwaniem, którego podjęcie zaowocuje oryginalnym, nieoczywistym rezultatem. Dom projektu studia MAZM, powstały na bazie istniejącego już budynku jednorodzinnego i wykończony materiałami pozyskanymi z rozbiórki, jest doskonałym przykładem na udaną recyklingową inwestycję.
Dom z recyklingu, powstały niemal rok temu, przyciąga wzrok przechodniów unikalnym charakterem i nieoczywistym doborem materiałów. Projektanci zaadaptowali coraz to popularniejszy trend „pozornie niewykończonych” domów – w projekcie królują cegły oraz surowy beton. Sama bryła budynku, choć wydaje się dość oczywista, sprawiła architektom niemało problemów.
Jednym z nich był kształt działki – wąska i długa parcela znacznie ograniczyła możliwości rozbudowy domu. Architekci stanęli więc przed wyzwaniem takiego rozmieszczenia dodatkowych części budynku, by zmieściły się na niewielkiej powierzchni, nie tracąc nic ze swojej funkcjonalności.
W części pozostałej z oryginalnego budynku mieszczą się pokoje dziecięce i sypialnie, w dobudowanych częściach zaś – kuchnia, łazienka, dodatkowe pokoje oraz duży taras o dwóch poziomach. „Nagie” cegły i beton – obecne zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz materiały – nadające projektowi chłodnego, industrialnego charakteru, zostały przełamane oświetleniem w ciepłym kolorze i prawdziwie rodzinnym, przytulnym wystrojem wnętrz.
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Overhaul, którego przedmiotem jest wizualizacja stacji benzynowej, która odpowiada na potrzeby współczesnych kierowców i ich pojazdów.
Ruszyły zgłoszenia do konkursu na projekt toalet Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Przed uczestnikami trudne zadanie stworzenia prywatnych i komfortowych przestrzeni, które doskonale wpiszą się w eleganckie i bogate wnętrza Opery.
Choć decyzja o wyborze reprezentantów Polski na La Biennale zapadła jeszcze w roku 2019, postanowiliśmy przypomnieć sylwetki artystów, którzy już za parę miesięcy pokażą światu, że architektura w Polsce istnieje i ma się dobrze.
Biuro Bulanda i Mucha Architekci zaprojektowało nowy budynek dla warszawskiej fabryki czekolady Wedla.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.