Drukowane domy. Rusza realizacja projektu Mario Cucinella Architects i WASP

Drukowane domy. Rusza realizacja projektu Mario Cucinella Architects i WASP

TECLA, zdj. Mario Cucinella Architects

Domy z drukarki – brzmi irracjonalnie? Niekoniecznie. Włoskie biuro architektoniczne Mario Cucinella Architects połączyło siły z ekspertami w drukowaniu 3D, firmą WASP, by stworzyć łatwe i szybkie w budowie ekologiczne domy.

Bolońskie domy z gliny

TECLA – tam będzie nazywał się pierwszy prototypowy dom wybudowany przez włoski duet. Obiekt powstanie we włoskiej Bolonii i będzie stanowił rozwiązanie dla palącego problemu społecznego w tej części Włoch, którym jest nagły wzrost ludności, a co za tym idzie – brak możliwości wygodnego i niedrogiego zakwaterowania. Projektanci w swoim projekcie nie zatroszczyli się jedynie o ludzi. Na sercu leży im także kondycja środowiska. Swój projekt określają jako „krok naprzód w kierunku przejścia na ekologiczne budownictwo mieszkalne”.

dddddddd
TECLA, zdj. Mario Cucinella Architects

 

 TECLA będzie pierwszym na świecie domem, który zostanie całkowicie wydrukowany w 3D za pomocą biodegradowalnej gliny pochodzącej z lokalnych źródeł. Architekci zadbali także o to, by ich nowy projekt był piękny i wytrzymały. Obłe kształty TECLA będzie pokrywać elastyczna powłoka, zaprojektowana tak, by chronić przed upałem, zimnem, deszczem i silnym wiatrem.

ddddddddddddddddddddd
TECLA, zdj. Mario Cucinella Architects

Drukowanie TECLA rozpoczęło się we wrześniu roku 2019, a jego zakończenie planowane jest na początek roku 2020.

 

źródło: designboom.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.