Feel the Music. Konkurs
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Feel the Music, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnej przestrzeni, która pozwoli osobom niesłyszącym na doświadczanie muzyki.
Czy można pogodzić przeżywanie doświadczeń duchowym z brakiem przynależności do określonej grupy religijnej? Platforma konkursowa UNI zaprasza architektów, studentów i miłośników architektury do nadsyłania wizji budynku sakralnego, który połączy ludzi wszystkich wiar, a także agnostyków i ateistów.
Czasy się zmieniają, podobnie jak ludzie i koncepcje dotyczące życia i wiary. Dziś wkraczamy w epokę nowoczesności, którą kieruje postęp technologiczny i naukowy. Zmiany w postrzeganiu, rozumieniu i ogólnym światopoglądzie społeczeństw wpłynęły na sposób postrzegania kwestii religii i duchowości. Dziś wiara jest się bardziej kwestią osobistego przeżywania i doświadczania niż religijnym sentymentem całych społeczeństw. Koncepcja świeckiej wiary rozpowszechnia się na całym świecie i zyskuje coraz więcej zwolenników” – piszą organizatorzy konkursu.
Celem konkursu jest zaprojektowanie przestrzeni sakralnej, która będzie pełnić funkcję sanktuarium dla ludzi z całego świata, dając możliwość zawiązywania relacji ponad podziałami religijnymi. Uczestnicy muszą zaprezentować szerokie spojrzenie na kwestie duchowości i w kreatywny sposób połączyć znane motywy architektury sakralnej z nowoczesnym, uniwersalnym podejściem.
Konkurs ma charakter koncepcyjny, uczestnicy nie muszą posiadać uprawnień ani licencji. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Feel the Music, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnej przestrzeni, która pozwoli osobom niesłyszącym na doświadczanie muzyki.
Przed młodymi projektantami stoi kolejna szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród i uznanie w świecie architektury. Konkurs SKYRISE 2022 zbierze projekty nowoczesnych i oryginalnych wieżowców.
W Kobylanach, nieopodal krakowskiego Zabierzowa, powstał nietuzinkowy dom projektu studia architektonicznego MEEKO Architekci. W tym projekcie wysokiej jakości architektura przeplata się z wyjątkowymi krajobrazami Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Zrealizowany w roku 2019 dom sprawia wrażenie nowoczesnej, bezpiecznej i przytulnej twierdzy. Ten budynek mieszkalny, choć zaprojektowany i zrealizowany został przed kilkoma laty, nie zestarzał się ani o dzień.
Johns Hopkins University wybrał BIG do zaprojektowania swojego nowego Centrum Studenckiego. Nowy budynek ma odnowić wizerunek kampusu i ożywić jego życie społeczne i kulturalne. Duńscy architekci opisują swój nowy projekt jako „otwarty, nowoczesny i przyjazny obiekt, który stanie się nowym centrum zaangażowania społecznego dla społeczności uniwersyteckiej”.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.