Faith 2.0. Konkurs

Faith 2.0. Konkurs

Materiały organizatora

Czy można pogodzić przeżywanie doświadczeń duchowym z brakiem przynależności do określonej grupy religijnej?  Platforma konkursowa UNI zaprasza architektów, studentów i miłośników architektury do nadsyłania wizji budynku sakralnego, który połączy ludzi wszystkich wiar, a także agnostyków i ateistów.

Czasy się zmieniają, podobnie jak ludzie i koncepcje dotyczące życia i wiary. Dziś wkraczamy w epokę nowoczesności, którą kieruje postęp technologiczny i naukowy. Zmiany w postrzeganiu, rozumieniu i ogólnym światopoglądzie społeczeństw wpłynęły na sposób postrzegania kwestii religii i duchowości. Dziś wiara jest się bardziej kwestią osobistego przeżywania i doświadczania niż religijnym sentymentem całych społeczeństw. Koncepcja świeckiej wiary rozpowszechnia się na całym świecie i zyskuje coraz więcej zwolenników” – piszą organizatorzy konkursu.

Celem konkursu jest zaprojektowanie przestrzeni sakralnej, która będzie pełnić funkcję sanktuarium dla ludzi z całego świata, dając możliwość zawiązywania relacji ponad podziałami religijnymi. Uczestnicy muszą zaprezentować szerokie spojrzenie na kwestie duchowości i w kreatywny sposób połączyć znane motywy architektury sakralnej z nowoczesnym, uniwersalnym podejściem.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, uczestnicy nie muszą posiadać uprawnień ani licencji. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.