Graveyard
Platforma UNI zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie Graveyard. Uczestnicy będą musieli zaprojektować nowoczesne wysypisko śmieci.
Trwa nabór do konkursów Architecture-in-Development 2022 oraz Global Challenge 2022. Organizatorzy poszukują zrównoważonych projektów, które przedstawiają sobą nowoczesne i nietuzinkowe podejście do projektowania.
Coroczne Global Challenge prezentuje najbardziej wpływowe, integracyjne i zrównoważone projekty architektoniczne na całym świecie oraz działa na rzecz ich rozwoju. Czyni to poprzez łączenie tworzących się samoczynnie społeczności z globalną siecią A-D, składającą się z ponad 60 000 architektów, a także partnerów i sponsorów. Można zgłaszać nawet te projekty architektoczne, które znajdują się na wczesnym etapie, ale mają potencjał radykalnej poprawy życia społeczności wiejskich i miejskich” – piszą organizatorzy konkursów.
Organizatorzy wyjaśniają, że ich przedsięwzięcie niesie za sobą duże korzyści dla społeczności z całego świata. Jak podają na stronie internetowej, architektura służy zaledwie 10% ludzi na świecie, a zadaniem architektów i projektantów jest to, aby wciąż poszerzać kręgi, które mogą korzystać z innowacji i udogodnień.
Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Platforma UNI zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie Graveyard. Uczestnicy będą musieli zaprojektować nowoczesne wysypisko śmieci.
Rozpoczęła się rejestracja do konkursu Gruha Rendering Challenge. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie stworzenie wizualizacji projektu mieszkaniowego.
Projekt domu jednorodzinnego autorstwa pracowni Tatemono zdaje się łączyć w sobie wszystko, co najlepsze. Działka, na której powstał, choć znajduje się w Warszawie, zapewnia prywatność i połączenie z naturą dzięki znacznemu zalesieniu. Dom, który doskonale wpisuje się w naturalny kontekst, jest w dużej mierze ekologiczny, a jego budowa – względnie niskobudżetowa.
Duet moskiewskich architektów, Davit Jilavyan i Mary Jilavyan, zaprezentowali oryginalny projekt hotelu sprawiającego wrażenie naturalnych, olbrzymich kamieni. Do stworzenia projektu zainspirowała ich sama natura – pomysł na projekt zrodził się, gdy architekci przyglądali się leżącym obok siebie kamieniom nieopodal ich domu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.