Greckie domy w skale

Greckie domy w skale

Domki na Santorini, zdj. Yiorgos Kordakis

Biuro architektoniczne Kapsimalis Architects po raz kolejny podjęło się zadania rewitalizacji klasycznego greckiego budownictwa. Przebudowane domki posłużą jako letnie rezydencje.

Greckie wakacje

Architekci przebudowali dwa znajdujące się w miejscowości Fira na wyspie Santorini elementy istniejącego kompleksu domów. Jeden z nich zajmuje powierzchnię oryginalnego domostwa, a drugi mieści się w winnicy.

two-holiday-residences-fira-kapsimalis-architects-santorini-greece_dezeen_2364_col_11-1704x1136
Domki na Santorini, zdj. Yiorgos Kordakis

Aby zachować oryginalny charakter domu, zachowano zewnętrzny wygląd budowli. „Zewnętrzna skorupa obu domów, jasna, biała, zachowana bez zmian, jest doskonale zintegrowana z otoczeniem i kubistyczną, tradycyjną architekturą wioski” – mówią architekci odpowiedzialni za projekt.

two-holiday-residences-fira-kapsimalis-architects-santorini-greece_dezeen_2364_col_18-1704x957
Domki na Santorini, zdj. Yiorgos Kordakis

Projektując wnętrza, designerzy postawili na minimalizm. Meble i dodatki wykorzystane do aranżacji mieszkania zostały zakupione u lokalnych rzemieślników, aby podkreślić grecki charakter domków.

two-holiday-residences-fira-kapsimalis-architects-santorini-greece_dezeen_2364_col_9-1704x1136
Domki na Santorini, zdj. Yiorgos Kordakis

Domowi „na górze” architekci postanowili nadać bardziej nowoczesnego, luksusowego charakteru, ten „na dole” natomiast jest bardziej rustykalny i przytulny. Oba są wykończone z wielką starannością i dbałością o szczegóły. Dodatkowo, posiadają udogodnienia takie jak dziedzińce z basenem, czy tarasy ze spektakularnym widokiem na pobliski wulkan.

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.