Studio WRKSHP przedstawia projekt kaplicy, która została wzniesiona niedaleko Monterrey w północnym Meksyku. Minimalistyczny projekt bryły i wnętrz pozwoli wiernym na odpoczynek, refleksję i medytację w harmonijnym otoczeniu.
Kaplica Fuego Nuevo została ukończona na początku tego roku na zlecenie kongregacji El Uro. Obszar ten położony jest w pięknym, lecz położonym niezwykle wysoko miejscu, otoczony pasmem górskim Sierra Madre. Firma WRKSHP była zaangażowana w projekt od 2014 roku, a kolejne lata – aż do rozpoczęcia budowy - spędziła blisko współpracując ze zleceniodawcami i lokalną społecznością nad idealną wizją świętego miejsca.
„Wiele zasobów kościoła pochodzi z darowizn od parafian i niektórych fundacji, dlatego staraliśmy się pracować z materiałami łatwymi w utrzymaniu, które mogłyby się godnie starzeć. Kiedy projekt został przedstawiony społeczności, został bardzo dobrze przyjęty” – mówią architekci z WRKSHP.
Kaplica urzeka minimalizmem i harmonią. Nowoczesne, betonowe elewacje sprawiają wrażenie surowości, ale i spokoju, którego nie zakłócają niepotrzebne elementy i detale architektoniczne. „[…] składa się z elementów stale powtarzających się, generujących rytm bryły i pustych przestrzeni, który pozwala naturalnemu światłu odgrywać główną rolę w projekcie” – mówi o projekcie zespół WRKSHP.
Ołtarz został zaprojektowany we współpracy z lokalnym rzemieślnikiem Alfredo Zertuche. Duża czarna płyta marmuru z Monterrey pochodzi z pobliskiego kamieniołomu w Cerro del Topo Chico i jest podparta zakrzywioną ścianą z drewnianych listew wykonanych z orzecha włoskiego. Podobnie jak reszta obiektu, ołtarz również został utrzymany w oszczędnej, stroniącej od dosłownych przedstawień formie.
Studio Foster + Partners we współpracy z firmą Buro Happold wygrali konkurs na projekt nowego lotniska CPK, położonego między Warszawą a Łodzią. Projekt, jak mówią jego twórcy, ma być węzłem komunikacyjnym na miarę XXI wieku.
Alexis Dornier przedstawia trzy wyjątkowe budynki z drewna i betonu, które stanęły w lesie deszczowym na Bali. Ich wnętrza kryją piękne i wygodne przestrzenie mieszkalne z widokiem na otaczającą teren naturę.
Pracownia 3DPROJEKT ARCHITEKTURA prezentuje projekt Light House, nowoczesnego domu jednorodzinnego, który wykorzystuje zarówno najnowsze technologie, jak i rozwiązania budowlane, które czynią go intuicyjnym i wygodnym w użytkowaniu.
London Design District, nowe centrum życia artystycznego zbudowane w sercu Półwyspu Greenwich, otworzyło podwoje dla publiczności. Składająca się z 16 budynków zaprojektowanych przez kolektyw ośmiu renomowanych pracowni architektonicznych i obszarów zieleni autorstwa Schulze+Grassov, dzielnica ma na celu zgromadzenie artystów i przedsiębiorców z wielu branż.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.