Kavel 5

Kavel 5

Kavel 5, zdj. KCAP Architects & Planners

Firma KCAP Architects & Planners opublikowała projekt budynku wielofunkcyjnego, który powstanie na stacji kolejowej w Gouda w Holandii. Projekt, przygotowany specjalnie dla firmy ABC Vastgoed, ma na celu podniesienie jakości dzielnicy i uatrakcyjnienie obszaru znajdującej się nieopodal stacji kolejowej.

Budynek o nazwie Kavel 5 stanie na wąskiej działce w pobliżu wejścia na stację kolejową. Jak mówią architekci, w projekcie zwracali szczególną uwagę na zagadnienie kontekstu, w którym ma powstać Kavel 5.  „Zależało nam, aby pasował do pobliskich dzieł architektury, ale także miał swój własny, niepowtarzalny charakter”.

Przezroczysty, dwupiętrowy cokół będzie miejscem, w którym lokalna społeczność będzie mogła spotkać się i organizować istotne wydarzenia kulturalne i społeczne. W jego sercu powstanie kawiarnia – klimatyczne miejsce, sprzyjające nawiązywaniu i kultywowaniu więzi sąsiedzkich. Na pierwszym piętrze projekt przewiduje pokoje hotelowe, zwieńczone tarasem na dachu po stronie północnej, rozwijającym widok na pobliski dworzec. Szczególną wagę przyłożono do projektu krajobrazu. Tereny otaczające budynek będą obfitować w ścieżki rowerowe i spacerowe, a przestronne, zielone połacie będą zachęcać do odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu.

Choć projekt jest już gotowy, twórcy wciąż oczekują na zaakceptowanie go przez lokalne władze. Liczą na to, że pozwolenie na budowę Kavel 5 zostanie wydane jeszcze w tym roku

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.