Kompleks mieszkalny od Kengo Kuma and Associates

Kompleks mieszkalny od Kengo Kuma and Associates

zdj. Kengo Kuma and Associates

Kengo Kuma and Associates zaprojektowało mieszkalny kompleks złożony z kilku, różnej wielkości i kształtu budynków na zboczu wzgórza w Japonii. Części kompleksu zlokalizowanego w mieście Kurume będą połączone ze sobą wewnętrznymi korytarzami i tarasami.

Budynki zostały zaprojektowane tak, aby dostarczać mieszkańcom prywatności i jednocześnie umożliwiać im korzystanie z przestrzeni wspólnych, takich jak ogrody i tarasy. Każde mieszkanie ma własny balkon z widokiem na okolicę.Architekt wykorzystał naturalne materiały, takie jak drewno i kamień, aby wprowadzić harmonię między budynkami a otaczającym krajobrazem. Na dachu jednego z budynków znajdują się panele słoneczne, które mają zapewnić mieszkańcom zrównoważone źródło energii.

Kompleks zaprojektowany został z myślą o mieszkańcach, którzy szukają spokoju i ciszy na odludziu, ale jednocześnie chcą być w pobliżu miasta. Dzięki swojemu położeniu na wzgórzu, mieszkańcy będą mieli piękne widoki na okolicę. Mieszkalny kompleks autorstwa Kengo Kuma and Associates jest częścią większego projektu rozbudowy kurume, w ramach którego planowane są nowe budynki mieszkalne, biurowce, a także centra handlowe i kulturalne.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.