Krzywe wieże w Vancouver. Projekt mieszkalny od Heatherwick Studio
Krzywe wieże w Vancouver. Projekt mieszkalny od Heatherwick Studio
Heatherwick Studio ujawniło wizualizację dwóch wież mieszkalnych, które staną w Vancouver w Kanadzie. Niestandardowy projekt został wykonany dla firm Kingswood Properties i Bosa Properties. Do stworzenia tej zaskakującej formy zainspirowała projektantów sama natura – wieże przypominają bowiem olbrzymie drzewa.
Dwie wieże wzniosą się na wysokość od 30 do 34 pięter i roztoczą przez mieszkańcami zachwycające widoki na miasto i port w Vancouver. Wieże pomieszczą ponad 400 mieszkań o różnych wielkościach i układach. Na samym dole znajdą się natomiast lokale takie jak restauracje, sklepy oraz inne usługi. Jednym z głównych założeń projektu jest działanie na rzecz dobra środowiska, dlatego budynki zostaną wykonane z drewna, betonu oraz szkła.
„Trudno jest mieć pozytywny emocjonalny związek z ogromnym płaskim budynkiem. Nasza zakrzywiona konstrukcja przekłada bryłę na skalę ludzką dzięki podziałom znajdujących się na jego fasadach” – mówią o projekcie jego autorzy. „Wieże często sprawiają wrażenie monolitycznych i odciętych od życia ulicznego, które jest siłą napędową West Endu. Naszym celem było stworzenie wież, które ściśle związane są z otoczeniem, zapraszają społeczność miasta do interakcji, tworząc tętniące życiem centrum społeczne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów" – dodają.
Co sprawia, że dom jest domem i czym różnią się domy w różnych krajach, kulturach i pokoleniach? Platforma Buildner zaprasza entuzjastów architektury i designu do konkursu House of the Future, którego przedmiotetm jest stworzenie wizji Domu Przyszłości.
Studio architektoniczne MVRDV zaprojektowało pawilony wystawowe dla holenderskiego Muzeum Van Gogha. Obiekty zostaną zaprezentowany na Biennale w Wenecji w 2024 roku. Pawilon pod nazwą Van Gogh Homeland został zaprojektowany z myślą o pokazaniu miejsc, w których pracował i żył słynny artysta.
Biuro architektoniczne David Chipperfield Architects udostępniło wizualizacje planowanej przebudowy kamienicy Beaux-Arts w Nowym Jorku, nowej siedziby organizacji non-profit 1014, której celem jest promowanie dobrych relacji i współpracy między Niemcami i Stanami Zjednoczonymi.
Chyba każdy dorastający w latach 90. pamięta niekonwencjonalne metody dochodzeniowe stosowane przez agenta FBI Dale’a Coopera, bohatera kultowego serialu Miasteczko Twin Peaks. Ekscentryczny śledczy zapisywał swoje sny w najmniejszych szczegółach, a następnie analizował je w poszukiwaniu istotnych wskazówek. Jak widać, nie tylko fikcyjni bohaterowie Davida Lyncha doceniają potęgę marzeń nocnych – z zasobów swojej podświadomości bowiem skorzystał również Marcin Tomaszewski, projektując Joshua Tree House.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.