Parkside Seoul

Parkside Seoul

zdj. KPF

Międzynarodowe biuro architektoniczne KPF zaprezentowało projekt Parkside Seoul, nowej wielofunkcyjnej dzielnicy, która powstanie w stolicy Korei Południowej. Projekt powstaje w celu uzupełnienia otaczających elementów naturalnych i oddania hołdu spuściźnie naturalnej regionu – Yongsan Park.

Inwestycja o powierzchni 482 600 metrów kwadratowych obejmie obejmuje udogodnienia publiczne w celu zwiększenia zadowolenia mieszkańców z przestrzeni miejskiej. Poza jednostkami mieszkalnymi kompleks pomieści powierzchnie biurowe i handlowe oraz hotelowe. Istotnym elementem Parkside Seoul są przestrzenie zewnętrzne i publiczne, zachęcające użytkowników do spędzania na czasu na świeżym powietrzu.

zdj. KPF

 

„Podchodząc do tego projektu tak dużej skali, podstawowym pytaniem, jakie sobie zadaliśmy, było: w jaki sposób tworzy się tkaninę? Rozwiązaniem okazało się czerpanie inspiracji z naszego otoczenia, w szczególności sąsiedniego parku Yongsan”— mówi Trent Tesch, główny projektant w KPF. Projekt tworzy „kręgosłup miasta”, łącząc kompleks o mieszanym przeznaczeniu z pobliskim parkiem. Budynki czerpią inspirację także z tradycyjnej architektury koreańskiej, która cechuje się między innymi płynnymi przejściami pomiędzy kolejnymi funkcjami przestrzeni.

zdj. KPF

Parkside Seoul jest kolejnym projektem studia architektonicznego w Azji. Niedawno firma KPF we współpracy z Heatherwick Studio zaprezentowała projekt piątego terminalu lotniska Changi w Singapurze.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.