Nagroda Louisa I. Kahna dla studia Herzon and de Meuron

Nagroda Louisa I. Kahna dla studia Herzon and de Meuron

Allianz Arena w Niemczech, projektu Herzog & de Meuron, zdj. Wikicommons

Studio Herzog & de Meuron zostało uhonorowane nagrodą Louisa I. Kahna przez Centrum Architektury i Projektowania w Filadelfii. Nagroda ta jest przyznawana corocznie od 1983 roku na pamiątkę architekta z Filadelfii Louisa Kahna i wyróżnia osoby, które wnoszą znaczący wkład w dziedzinę architektury. 

Jacques Herzog, jeden z dwóch założycieli szwajcarskiej firmy architektonicznej, dziś wieczorem wygłosi wykład w imieniu swojego biura podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się w Muzeum Antropologii i Archeologii Uniwersytetu Pensylwanii.

Założone przez Jacques'a Herzoga i Pierre'a de Meurona w 1978 roku, studio architektury Herzog & de Meuron z powodzeniem zrealizowało wiele znanych i docenionych przez międzynarodową społeczność architektów i artystów projektów, w tym ikoniczne Tate Modern w Londynie, Stadion Narodowy w Pekinie na Igrzyska Olimpijskie 2008 oraz imponującą salę koncertową Elbphilharmonie w Hamburgu. Projekty studia charakteryzują się niepowtarzalnym stylem i licznymi nawiązaniami do historii i kultury miejsc, w których powstają. Biuro jest również znane ze swojej dbałości o szczegóły, wykorzystania innowacyjnych materiałów i technik budowlanych do badania i rozwijania dziedziny projektowania.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.