Nowa siedziba Ferring Pharmaceuticals

Nowa siedziba Ferring Pharmaceuticals

Siedziba Ferring Pharmaceuticals, zdj. Foster + Partners

Brytyjskie studio architektoniczne Foster + Partners stworzyło nowy budynek dla firmy Ferring Pharmaceuticals w Danii. Sześciokondygnacyjny trójkątny biurowiec znajduje się na wybrzeżu na północ od Kopenhagi.

Forma stoi na dużym cokole, który został zaprojektowany w celu ochrony przeciwpowodziowej. Architekci Foster + Partners zbudowali główny budynek ze szkła, aby stworzyć wrażenie, że „unosi się” on nad cokołem. Sześć pięter budynku tworzy geometryczny kształt, który rozszerza się ku górze i jest zwieńczony przyciągającym wzrok „baldachimem”.

Siedziba Ferring Pharmaceuticals, zdj. Foster + Partners

 

Wewnątrz budynku atrium z przeszkloną ścianą zapewni użytkownikom piękny widok na wybrzeże – otwarcie budynku na otoczenie jest zabiegiem, który pozwoli na włączenie naturalnych krajobrazów oraz architektonicznego sąsiedztwa do projektu samego budynku. W atrium znajdzie się również duży hol oraz przestrzenie konferencyjne, socjalne i restauracja.

Siedziba Ferring Pharmaceuticals, zdj. Foster + Partners

 

„Dzięki obserwacjom i dokładnym wywiadom uzyskaliśmy cenny wgląd w procesy związane z rozwojem działań firmy. Zaprojektowaliśmy budynek, który odpowiada na specyficzne potrzeby firmy i skupia pod jednym dachem caly zakres działalności Ferring” – podkreślają twórcy budynku. Architekci zadbali o to, aby przestrzenie w budynku były łatwe do przystosowania do nowych potrzeb firmy, mając na uwadze dynamicznie zmieniające się trendy i cele międzynarodowych korporacji.

Siedziba Ferring Pharmaceuticals, zdj. Foster + Partners

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.